Tradycyjna medycyna azjatycka

Wraz ze wzrostem tempa życia, pogonią za bogactwem oraz karierą wzrasta liczba osób zapadających na tzw. choroby cywilizacyjne. Nadciśnienie, nerwica oraz różnego rodzaju problemy zdrowotne są wynikiem stresu oraz często nieodpowiedniego trybu życia. Kiedy dostrzeżemy symptomy choroby często bywa już za późno.

Sposobem na poprawę tego stanu jest zmiana trybu życia oraz zmiana przyzwyczajeń żywieniowych. Wystarczą niewielkie modyfikacje w codziennych czynnościach aby dostrzec pozytywne skutki. Po pierwsze należy zacząć uprawiać jakiś sport (nie musi być to wymagający sport). Często widzimy w telewizji spore grupy Azjatów, którzy ćwiczą pod gołym niebem. Joga i inne jej podobne techniki są doskonałym sposobem na poranne rozruszanie ciała, wyciszenie organizmu po ciężkim dniu oraz na poprawę stanu naszego układu nerwowego.

Kolejną sprawą jaką musimy zmienić w naszym codziennym życiu jest żywienie. Należy wyeliminować z jadłospisu żywność silnie przetworzoną. Wszelkiego rodzaju fast-foody powinny zniknąć z naszego menu. Dobrym rozwiązaniem jest też dodanie do codziennej diety różnego rodzaju naturalnych produktów, które znane są w tradycyjnych medycynach od lat.

Szczególnie medycyna azjatycka bogata jest w rośliny, które pomagają w odzyskaniu witalności i wigoru. Taką rośliną są grzyby shiitake, które spożywane regularnie poprawiają stan zdrowia człowieka. Dowiedziono laboratoryjnie tego, że shiitake dodawane do diety i spożywane codziennie w niewielkich ilościach działają antynowotworowo, blokują rozprzestrzenianie się wirusa HIV oraz poprawiają wigor i pomagają w odzyskaniu potencji u mężczyzn.

To są tylko niektóre ze sposobów odzyskania zdrowia oraz sprawności nie tylko fizycznej. Po więcej informacji zapraszam już niedługo.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *