Skuteczne odchudzanie – na co zwrócić uwagę?

Wiele osób ma za sobą stosowanie głodówek albo różnych cudownych diet gwarantujących szybką utratę nadmiaru kilogramów. Niestety ich efektem jest zwykle, po szybkim schudnięciu, wzrost do poprzedniej wagi albo nawet większej (efekt jojo). W odchudzaniu nie ma dróg na skróty, trzeba podjąć działania zmierzające do zmiany codziennej diety, szkodliwych nawyków oraz stylu życia.

Bardzo ważne w odchudzaniu są dieta i ruch. Codzienna dieta powinna być lekkostrawna i zdrowa. Trzeba unikać nadmiernego objadania się, wiele osób je znacznie więcej, niż jest to potrzebne do prawidłowego funkcjonowania ich organizmu. Lepiej jeść mniej, ale za to częściej. Oczywiście, nie należy popadać w drugą skrajność i się głodzić. Skuteczne odchudzanie ułatwi także częste picie wody. Wprowadzone do codziennego sposobu odżywiania zmiany trzeba stosować już stale.

Uzyskanie wymarzonej sylwetki i utrzymanie jej wymaga także wysiłku fizycznego. Gimnastyka, spacery, sporty na świeżym powietrzu, wraz z jednoczesnym stosowaniem odpowiedniej diety, pomogą schudnąć skutecznie, czyli bez efektu jojo.

Jest jeszcze trzecia kwestia, o której rzadko się mówi, gdyż bezpośrednio nie wpływa na wagę. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na swoją psychikę. Wiele osób je zbyt często lub za dużo, żeby obniżyć poziom stresu. W przypadku takich osób odchudzanie może nie być skuteczne, jeśli nie przyjrzą się najpierw temu, co je gnębi, jakie problemy próbują zagłuszyć nadmiernym objadaniem się. Trzeba też koniecznie nauczyć się jakichś technik relaksacyjnych, żeby lepiej radzić sobie ze stresem.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *