Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Oprawa wizualna ślubu to przede wszystkim stroje państwa młodych. Większość par planujących ślub i wesele bardzo dba o to, by wszystko prezentowało się harmonijnie i pięknie. Dla panny młodej najważniejszy jest oczywiście wybór stroju, na który oprócz sukni składają się też dodatki – w tym biżuteria ślubna, dopełnienie stylizacji na ten wyjątkowy dzień.

Unikanie przesady

Wybór wielkości i poziomu ekstrawagancji biżuterii zależy przede wszystkim od tego, jak prezentuje się suknia. Jeśli jest bardzo strojna, ma wiele haftów, zdobień i przykuwający wzrok krój, biżuteria powinna być tylko lekkim dopełnieniem. Najlepiej sprawdzi się dopasowana stylem, ale skromna i niezbyt duża.

Wystarczą proste kolczyki, najlepiej dopasowane do kształtu twarzy, i niewielki łańcuszek. Inaczej panna młoda ryzykuje efekt choinki.

Z kolei skromne i proste suknie pozwalają na szaleństwo w doborze dodatków. Tutaj można bez wyrzutów puścić wodze wyobraźni i postawić na kolie, bransoletki, duże i zdobne kolczyki lub siatki na włosy. Przy prostej sukience biżuteria ślubna może stać się gwoździem programu.

Stylistyczna jedność

Strój pary młodej to wizualne dzieło, które powinno być zaplanowane i dopełnione niezwykle starannie. Warto postarać się, żeby wybrana biżuteria nie tylko świetnie współgrała z sukienką, ale też ze sobą wzajemnie. Idealnie, gdy pochodzi z jednego, stworzonego na przykład ręcznie i na specjalnie zamówienie zestawu.

Jednak sklepy jubilerskie też oferują takie gotowe zestawy. Można odpowiednio wcześniej zapoznać się z ich ofertą i wybrać kilka możliwości, żeby później spośród nich zdecydować się na jedną.

Dobór biżuterii do sukni ślubnej to bardzo ważna kwestia, ponieważ odpowiednio dobrana biżuteria może wzmocnić efektowność kreacji i podkreślić urodę panny młodej. Oto kilka zasad, które warto mieć na uwadze przy wyborze biżuterii do sukni ślubnej:

  1. Mniej znaczy więcej: zasada ta dotyczy przede wszystkim ilości biżuterii, którą się nosi. W przypadku sukni ślubnej, która sama w sobie jest już bardzo efektowna, warto postawić na minimalistyczne dodatki. Jeśli zdecydujesz się na duży naszyjnik, to warto zrezygnować z kolczyków, a jeśli chcesz założyć duże kolczyki, to naszyjnik powinien być delikatniejszy.
  2. Dopasowanie do stylu sukni: biżuteria powinna być dopasowana do stylu sukni. Jeśli sukienka jest prosta i minimalistyczna, to można zdecydować się na bardziej efektowną biżuterię, np. z kryształkami czy perłami. Jeśli natomiast sukienka jest już sama w sobie bardzo zdobna, to warto postawić na bardziej delikatne dodatki.
  3. Dopasowanie do fryzury: biżuteria powinna być również dopasowana do fryzury. Jeśli decydujesz się na duże kolczyki, to warto związać włosy w kucyk lub upiąć je do góry, aby kolczyki były dobrze widoczne. Jeśli natomiast zdecydujesz się na duży naszyjnik, to warto zostawić włosy rozpuszczone lub upiąć je w delikatny kok.
  4. Dopasowanie do typu urody: biżuteria powinna być dopasowana do typu urody panny młodej. Jeśli masz krótką szyję, to warto postawić na dłuższy naszyjnik, który optycznie ją wydłuży. Jeśli natomiast masz długą szyję, to warto postawić na krótszy naszyjnik lub na efektowne kolczyki.
  5. Kolory biżuterii: biżuteria powinna być dopasowana do koloru sukni. Jeśli sukienka jest biała, to można postawić na biżuterię srebrną lub platynową. Jeśli natomiast sukienka jest ecru czy kościelna, to warto wybrać biżuterię w kolorze złota lub różowego złota.

Pamiętaj, że dobór biżuterii to kwestia indywidualna i zależy od preferencji panny młodej. Ważne, aby biżuteria była dopasowana do sukni i do typu urody, a także żeby nie przytłaczała całości stylizacji.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *