Moda na naturę

Moda na naturę i powtórne wykorzystywanie wielu rzeczy zawładnęła nie tylko rynkiem odzieżowym, ale i biżuteryjnym. Projektanci prześcigają się bowiem w pomysłach, jak tworzyć modną, efektowną i oryginalną biżuterię z wbrew pozorom nieprzydatnych już przedmiotów. Co ciekawe, takie modne dodatki przyciągają nie tylko wszystkie fanki ekologicznego trybu życia. Moda na naturę wkradła się bowiem na salony, gdzie nawet same gwiazdy telewizji lubują się w tego typu akcesoriach. Co to jest naturalna biżuteria? Dlaczego warto po nią sięgać? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

Aktualne trendy


Aktualnie projektanci biżuterii oraz sami styliści chętnie proponują swoim klientom naturalną biżuterię. Co to takiego? To ponadczasowo, elegancka i na pewno oryginalna biżuteria wykonana z rzeczy z recyklingu lub z materiałów typowo naturalnych. Do takich akcesoriów należą bowiem bransoletki wykonane z drewna, naszyjniki czy wisiorki ze szkła. To jednak jeszcze nie wszystko. Projektanci tworzą niezwykle stylową biżuterię np. z przetworzonych plastikowych butelek PET czy z kapsli, nakrętek i sznurków. Brzmi intrygująco? Pośród takich projektów można znaleźć wiele naszyjników, wisiorków, kolczyków, bransoletek czy broszek, które zachwycą nie jedną panię w różnym wieku.

Dlaczego warto sięgnąć po taką biżuterię?


Naturalna biżuteria to biżuteria handmade. Co ten termin oznacza? Wskazuje on na akcesoria, które są prawie całkowicie robione ręczne. Ich ogromną zaletą jest na pewno cena. Biżuteria handmade, która została stworzony z materiałów pochodzących z recyklingu posiada zazwyczaj bardzo dobre ceny. Kolejnym plusem jest jej oryginalność. Ciężko znaleźć dwie identyczne bransoletki lub pary kolczyków. Wybierając więc biżuterię hand made, można mieć pewność, iż stawia się na akcesoria, których nie znajdziemy u przyjaciółki na tej samej imprezie.

Różnorodne modele


Artyści tworząc taką biżuterię bardzo skrupulatnie pochodzą do tego tematu. Materiały, których wykonują biżuterię czyli drewno, plastik, nakrętki, korki od wina czy wiele, wiele innych – obrabiają oraz ozdabiają, tak by idealne biżuteria ta pasowała do konkretnych kreacji.
Dodatkowo, z takich materiałów można zrobić naszyjniki, kolczyki czy bransoletki w różnorodnych stylach: od subtelnych i delikatnych wzorów po mocne i ciężkie dodatki do naszych ubrań.

Cena


Taką biżuterią można cieszyć się już za zaledwie kilkadziesiąt złotych. Dzięki tanim i łatwo dostępnym materiałom, którym nadano drugie życie – całość również występuje w atrakcyjnych cenach. Jednak, im większy wkład własny- należy pamiętać, że cena konkretnej rzeczy będzie wyższa. Taka biżuteria hand made to wydatek, w który zdecydowanie warto zainwestować, gdyż posłuży nam przez lata. A im dłużej jest z nami biżuteria, tym większy sentyment do niej mamy.
Gdzie szukać takich modeli? Zarówno w butikach stacjonarnych z biżuterią od znanych projektantów biżuterii oraz internet przepełnione są modnymi, stylowymi i bardzo oryginalnymi zestawami biżuterii, która została stworzona ekologiczne i wyłącznie za sprawą zdolnych rąk artysty

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *