Księgowość online – przegląd rynku i cen

zainteresowanie tego typu formą prowadzenia działalności sprawiło, że obecnie naprawdę możemy przebierać w ofertach, które stale są ulepszane.

Na rynku dostępne są również oferty, dla tych przedsiębiorców, którzy nie chcą tracić czasu i energii na prowadzenie księgowości i wolą, by zajęli się tym profesjonaliści. Wówczas przedsiębiorca również ma dostęp do tej samej aplikacji, jednak nie musi obsługiwać jej samodzielnie. Jego zadanie polega jedynie na wystawianiu faktur za pomocą aplikacji oraz dostarczanie księgowym dokumentów potwierdzających koszty, najczęściej w formie skanów. Księgowi skanują dokumenty i wprowadzają je do aplikacji online, przekazują również przedsiębiorcy e-mailowo informację o kwotach podatków
i składek ZUS do zapłaty, a także wspierają przedsiębiorcę fachowym doradztwem.

To bardzo dobre rozwiązanie, które umożliwia zyskanie wiele czasu, a jednocześnie daje pełny wgląd do finansów firmy i ich analizy. Taka forma księgowości online jest zdecydowanie najczęściej wybieraną przez przedsiębiorców.

Ile kosztuje księgowość online?

Większość firm daje swoim klientom możliwość wypróbowania aplikacji i proponuje bezpłatny okres próbny, który trwa w zależności od oferty firmy od 1 do nawet 3 miesięcy. Po zakończeniu darmowego okresu próbnego należy już wykupić abonament na 1, 3, 6 lub 12 miesięcy.

Koszty księgowości online różnią się między sobą, ponieważ i oferty firm mogą być bardziej lub mniej rozbudowane. Najczęściej abonament miesięczny wynosi od 100 do 250 zł. Nie są to więc duże koszty, biorąc pod uwagę tak dużą pomoc, jaką daje przedsiębiorcy księgowość online.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *