Wybierz garnki na lata

Każdy z nas posiada w domu jakieś garnki. Zwykle nie przywiązujemy zbyt dużej wagi do ich wyboru – często podstawowym kryterium podczas zakupów jest po prostu niska cena albo atrakcyjny wygląd. Tymczasem od tego, jakie garnki wybierzemy, zależy, czy przygotowywane przez nas posiłki będą zdrowe.


Z czego powinny być wykonane bezpieczne dla zdrowia garnki?


W sklepach znajdziemy wiele modeli garnków w różnych kształtach i kolorach. Mogą znacznie różnić się od siebie także pod względem ceny. Nie warto jednak wybierać najtańszego modelu. Zamiast tego powinniśmy sprawdzić, z czego wykonane są garnki, które zamierzamy zakupić. Nigdy nie powinniśmy wybierać garnków z aluminium. Tego rodzaju garnki w przeszłości były bardzo popularne. Liczne badania jednak wykazały, że garnki z aluminium mogą być niebezpieczne dla zdrowia, gdyż zawarte w nich cząsteczki metalu przenikają do posiłków.
Z tego powodu powinniśmy wybierać przede wszystkim garnki wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Dzięki temu zyskamy pewność, że do naszych posiłków nie przedostaną się żadne substancje rakotwórcze.


Garnki WMF gwarancją wysokiej jakości


Wysokiej jakości garnki ze stali nierdzewnej Cromargan® oferuje firma WMF. Marka WMF swój sukces zawdzięcza odpowiedniemu połączeniu tradycji i nowoczesnych technologii. Decydując się na garnki tej firmy nabywamy produkty, które nie tylko doskonale się prezentują, ale i oferują o wiele większy komfort i funkcjonalność w czasie gotowania.
Garnki WMF wykończone są przy pomocy silikonu i szkła. Doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku kuchni gazowych, indukcyjnych, ceramicznych czy elektrycznych. Mogą być myte w zmywarce. Niewątpliwie zaletą garnków tej marki jest fakt, że ich uchwyty nie nagrzewają się, dzięki czemu możemy mieć pewność, że podczas gotowania nie oparzymy się. Wybierając garnki WMF, które umożliwiają gotowanie na parze możemy zadbać o zmianę diety na zdrowszą.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *