Znaczenie kamieni szlachetnych

Kamienie szlachetne mają szerokie zastosowanie w jubilerstwie, jednak od wieków wykorzystywane są również z uwagi na swoje właściwości lecznicze. Wiele z nich posiada również swoją symbolikę magiczną oraz moc przypisywaną danemu znakowi zodiaku. Dziś przyjrzymy się kilku popularnym kamieniom szlachetnym, poznając ich właściwości. Kamienie szlachetne i ich znaczenie – sprawdź, co warto wiedzieć.


Diament


Bez wątpienia jeden z najbardziej cenionych kamieni szlachetnych o szerokim zastosowaniu nie tylko w jubilerstwie, ale również w produkcji specjalistycznych urządzeń czy narzędzi ściernych. Minerał ten symbolizuje związek pomiędzy kobietą a mężczyzną i dlatego właśnie używany jest jako element pierścionków zaręczynowych. Diament oznacza niezniszczalną siłę oraz czystość. Jest to minerał przypisywany znakowi zodiaku Baran oraz Waga.


Szmaragd


Szmaragd uznawany jest za kamień ekskluzywny, a to za sprawą swej niebywałej urody. Jego zielona barwa ma właściwości uspokajające oraz kojące. Warto również podkreślić, że kamień ten posiada właściwości lecznicze wykorzystywane w leczeniu dolegliwości wzroku, Szmaragd symbolizuje szczęście, siłę oraz kosmiczną witalność. Przypisany jest znakowi zodiaku Byk oraz Rak.


Szafir


Szafir to minerał o niebieskiej barwie i z tego względu uznawany jest za kamień niebiański. Przypisuje mu się regulujące pracę serca oraz ciśnienie krwi. Uważa się, że szafir pomaga w problemach z zasypianiem. Szafir symbolizuje nieśmiertelność oraz czystość. Polecany jest osobom, które pragną umocnić swój związek z drugą osobą. Szafir to kamień Panny i Byka.

Rubin


symbol odwagi, miłosierdzia boskiego oraz miłości. Swą nazwę zawdzięcza czerwonej barwie, która symbolizuje namiętność, miłość oraz rozkosz. Rubin oznacza także trwałość uczuć, młodość i życie. Rubin działa kojąco na nerwy, uspokaja, pomaga zwalczać gorączkę., a także zwiększa pewność siebie. Jest to kamień Koziorożca i Lwa.


Ametyst


Kamień ten oznacza czystość duchową. Posiada właściwości chroniące przed złymi, negatywnymi myślami, a także przed osobami o nieszczerych intencjach. Ametyst od wieków uznawany był za symbol władzy oraz szczęścia. Jego posiadanie korzystnie wpływa na nasz rozwĻj duchowy. Ametyst to kamień Strzelca oraz Wodnika.


Granat


Najpopularniejszą jego odmianą jest ten występujący w barwie krwistej czerwieni. Granat uznawany jest za kamień działający pobudzająco, dodający pewności siebie, sprzyja rozwojowi intuicji, stymuluje także wyobraźnię erotyczną, namiętność oraz miłość. Przypisuje mu się właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, kardio ochronne oraz hipoglikemiczne. Jest to kamień dedykowany wielu znakom zodiaku: Wodnikowi, Rybom, Skorpionowi, Baranowi, Strzelcowi czy Koziorożcowi.

Turkus


W starożytności turkus był amuletem dziewic. Jego charakterystyczny niebieski kolor sprawia, że jest szeroko wykorzystywany w jubilerstwie. Biżuteria artystyczna z turkusem często wybierana jest jako prezent dla kierowców, gdyż kamień ten ma za zadanie chronić ich przed wypadkami. Turkus posiada właściwości sprzyjające opanowaniu, świeżości umysłu oraz sile.
Minerał ten powinny wybierać osoby spod znaku: Byka, Wagi, Strzelca, Ryb.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *