Tanie wczasy za granicą – gdzie warto pojechać z rodziną?

Wakacje chodzą już chyba po głowie każdemu. Najlepiej byłoby, aby były to tanie wczasy w pięknym i urokliwym miejscu za granicą, bo w końcu cudownie jest poznawać świat i zwiedzać nowe zakątki Europy. Jakie destynacje warto wziąć pod uwagę, jeśli chce się pojechać na urlop z dziećmi za granicą, a jednocześnie nie chce się wydać na to zbyt wiele?


Tanie wakacje zagraniczne – na co zwracać uwagę?


Często tanie wakacje zagraniczne łączą się z tym, że mieszka się w trochę niższej klasy hotelach, które nie powalają widokiem z okien, w których nie ma dużego i pięknego basenu dla gości, a w ramach wykupionej wycieczki jest tylko jeden posiłek, na przykład śniadanie. Dla niektórych ludzi to ogromne minusy, dla innych liczy się zaś to, że są w nowym i pięknym miejscu, które zamierzają zwiedzić i eksplorować.


Kilka tanich kierunków – Włochy i Apulia


Do cudownej włoskiej Apulii można dolecieć tanimi liniami lotniczymi, na miejscu zaś jest również stosunkowo tanio, chociaż oczywiście nie należy spodziewać się ekstremalnie niskich cen. Apulia uznawana jest za jeden z najbiedniejszych regionów Włoch, a żyjący tam ludzie utrzymują się głównie z turystyki oraz rolnictwa. Z pewnością wakacje w Apulii będą tańsze niż na przykład nad jeziorem Garda albo na wybrzeżu Amalfi.


Wakacje w Bułgarii


Tani wyjazd za granicę można zorganizować wybierając się na urlop do Bułgarii. Sporo naszych rodaków jeździ do Bułgarii samochodem, jednak już wczasy all inclusive z biurem podróży to wydatek czasami niewiele ponad 1000 zł od osoby. To zatem jedno z tych miejsc, w których zorganizowanie niskobudżetowych wakacji jest jak najbardziej realne. Bułgaria z pewnością zachwyci miłośników ciepłego morza oraz piaszczystych plaż.

Albania i Macedonia


Miłośnicy greckich krajobrazów, którzy chcieliby jednak trochę zaoszczędzić i wybrać raczej niskobudżetową destynację, z powodzeniem mogą rozważać wakacje w Albanii albo w Macedonii. Te kierunki stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków, wciąż jednak nie są to miejsca zalane przez turystów, dzięki czemu można wybrać się tam już za niewiele ponad 1000 zł od osoby.

Be the first to reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *