Sporty chic, czyli jak łączyć styl sportowy z eleganckim?

Moda na sport i aktywność fizyczną panuje już od kilku lat. W związku z tym ubrania i buty sportowe są również coraz bardziej popularne. Jednakże styl sportowy nie nadaje się na każde wyjście, dlatego powstał tzw. sporty chic. Co to takiego i czy można łączyć styl sportowy z eleganckim?

Sporty chic

Do niedawna odzież sportowa służyła jedynie do treningu, bądź jako garderoba do domowych stylizacji. Od jakiegoś czasu jednakże ubrania sportowe przeżywają przemianę i są używane także w stylizacjach eleganckich. Tak powstał styl zwany sporty chic, czyli elegancja w luźniejszym wykonaniu. Okazuje się, że styl ten pokochało wiele osób. Łączy on w sobie wymogę i komfort, można wyjść w nim praktycznie wszędzie i dodatkowo podkreśla on indywidualność i oryginalność osoby.

Jak łączyć elementy garderoby sportowej i eleganckiej?

Łączenie tych dwóch stylów może wydawać się czymś łatwym, jednakże jest to pozorne. Łatwo jest przesadzić w nadmiarze elementów, przez co sylwetka może wydawać się przerysowana. Sporty chic posiada jeszcze jedną cechę, którą jest lekkość i nonszalancja. Pomimo odrębności stylów, połączenie ich musi być spójne.
W każdej stylizacji najważniejsze jest to, by dobierać odzież odpowiednią dla danej sylwetki. Założenie np. spodni, które eksponują ładną pupę i długie nogi, sprawia, że cała stylizacja pozytywnie zyskuje. W sportowej elegancji trzeba pamiętać, że mniej zawsze znaczy lepiej. Warto wybrać jeden element, który będzie bazą. Jeśli będzie to elegancka spódnica to dodaj do niej maksymalnie 2-3 elementy sportowe np. top i adidasy lub czapkę z daszkiem i nerkę.
Najważniejsze, by połączone elementy tworzyły spójną całość. Dobieraj garderobę tak, by dobrze się w niej czuć, żeby nie doszło do tzw. „przebrania”. Sporty chic nie ma sztywnych ram, które mogłyby np. ograniczać osoby bardziej odważne i kreatywne.
Dla osób, które nie lubią się zbytnio wyróżniać jest kilka elementów sportowego stylu, który można spokojnie wykorzystywać w eleganckich stylizacjach. Są to m.in.białe tenisówki, które będą pasowały nawet do biurowego garnituru lub joggery z lampasami po boku.

Masz to wszystko w szafie

Styl sporty chic ma taką przewagę nad innymi, że każdy z nas ma jakieś elementy garderoby, które będą pasowały temu klimatowi. Jeśli fascynuje cie ten styl, przejrzyj najpierw swoją szafę, a dopiero potem wpisuj w przeglądarkę internetową „wyprzedaż adidas„.
Pomimo tego warto zwrócić uwagę na to, jakie ubrania i buty są jednak absolutnym must have tego stylu. Będą to niewątpliwie białe tenisówki, adidasy, które można zakładać nawet do wszelkiego rodzaju spódniczek. W twojej szafie nie może zabraknąć luźnych topów, podkoszulek, które świetnie komponują się z eleganckimi spodniami i spódnicami. Warto zakupić nerkę oraz zwykłą bawełnianą torbę, których tylko dodanie do eleganckiej stylizacji, powoduje przekształcenie jej w bardziej casualową.

Sportowa elegancja jest niezwykłym połączeniem dwóch, przeciwstawnych styli. Można by pomyśleć, że wiązanie ich ze sobą jest wielkim modowym foux pas. Nic bardziej mylnego!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts