Sport to zdrowie

Nie od dziś wiadomo że sport to zdrowie. Ale czy każda forma aktywności fizycznej może przynieść nam korzyści w postaci utraty wagi, poprawy stanu zdrowia oraz poprawić nasz stan psychiczny? Moim zdaniem tak. Wszystko oczywiście z umiarem i bez zbytniego spinania się i nastawiania od początku na ogromne wyniki bo o kontuzje jest bardzo łatwo szczególnie na początku naszej przygody ze sportem.

Na początek jeżeli zaczynamy zwiększać naszą aktywność fizyczną warto zacząć od lekkich truchtów, marszobiegów lub szybkich spacerów. Szczególnie osoby otyłe narażone są na kontuzje kolan i nie mogą zacząć biegać na pełnych obrotach. Warto zakupić bieżnie, która pomoże nam w aktywności szczególnie w okresach jesienno zimowych gdy ciężko jest znaleźć odpowiednią pogodę aby wyjść i pobiegać

Oczywiście bieganie to nie jedyne formy aktywności fizycznej. Różnego rodzaju wyprawy rowerowe, siłownia czy basen są też wskazane jednak warto na początku zacząć od lżejszych treningów aby nie zniechęcić się i nie złapać kontuzji.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts