Jakie korzyści przynosi nam seks?

Każdy z nas uprawia seks, jedni raz na tydzień inni dziennie, pikantnie lub delikatnie, dziwne miejsca albo typowe łóżko. Pomysłów, miejsc oraz pozycji na niego jest wiele, ale czy wiemy jakie mamy korzyści dzięki niemu? Mało, kto się nad tym zastanawia a jest ich nawet sporo.

Na pierwszym miejscu na pewno każdy z nas postawiłby odchudzanie. Dla wielu osób jest ono ważne. Podczas jednego stosunku spalamy około 400 kalorii, czyli mniej więcej to tyle samo co podczas gry w tenisa, również wprawia nas w dobry nastrój dlatego nie sięgamy po słodycze, by się pocieszyć. Dlatego też łagodzi objawy PMS poprzez relaks, ale tak samo w drugiej fazie cyklu miesiączkowego spada nam poziom progesteronu a podobny do niego hormon znajdziemy w nasieniu naszego partnera. Również podczas orgazmu wydzielają się endorfiny, czyli substancje przeciwbólowe, które łagodzą np ból głowy wywołany stresem, ale tak samo nagle wzrasta nam poziom serotoniny, czyli hormon szczęścia dlatego dzięki niemu mamy lepszy humor oraz czujemy się bardziej wypoczęci.

Również naukowcy, którzy prowadzili badania na temat współżycia stwierdzają, że podczas regularnego współżycia zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka prostaty u mężczyzn. Tak samo pomaga nam w wzmocnieniu układu odpornościowego dzięki przybywaniu limfocytów T. Gdy uprawiamy seks nasza krew krąży szybciej dzięki czemu zapobiega żylakom, odmładza poprzez zwiększenie ilości tlenu i składników odżywczych do naszej skóry i włosów. Dzięki niemu również nasz mózg jest bardziej dotleniony, więc mamy większy zapał do obowiązków dnia codziennego, ułatwia zapamiętywanie, zwiększa podzielność uwagi. Ale niektórzy z lekarzy twierdzą też, że dzięki regularnemu współżyciu o dziwo możemy żyć nawet o 10 lat dłużej, ponieważ zwiększa się ilość DHEA, czyli hormonu długowieczności.

Jak widać współżycie oczywiście ze stałym oraz ukochanym partnerem daje nam wiele plusów zarówno do zdrowia psychicznego, ale również fizycznego. A po poznaniu jego zalet chce się za niego zabierać coraz częściej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts