Jak zadbać o bezpieczeńtwo poza domem

Obecna sytuacja, z jaką przyszło nam się zmierzyć, nie nastraja nikogo optymistycznie. Za oknem coraz piękniej i cieplej, a my musimy spędzać czas w domu. Oczywiście jest to nieuniknione, jeśli chcemy solidarnie przeciwdziałać wzrostowi zachorowań na koronawirusa, a zachowanie odpowiednich środków ostrożności przebywając na zewnątrz jest kluczowe, aby tak się stało. Przygotowaliśmy krótki poradnik z zasadami zachowania bezpieczeństwa poza domem.

Obowiązkowa ochrona

Obowiązek zasłaniania twarzy dotyczy obecnie każego, kto porusza się poza domem (z kilkoma wyjątkami obejmującymi osoby z upośledzeniem, małe dzieci etc.). Warto jednak pamiętać, że samo zasłonięcie twarzy ma za zadanie uniknąć sytuacji, gdy sami moglibyśmy być nosicielami wirusa – w ten sposób chronimy inne osoby przed przedostaniem się go na inny organizm. Wirusy są tak małe, że przenikają przez większość materiałów, dlatego tylko specjalne maseczki ochronne o zastosowaniu przeciwwirusowym mogą uchronić nas przed zarazkami.  W przypadku, gdy udajemy się do szpitala, gdzie ryzyko zakażenia może być wysokie, sugerujemy zainwestować w maseczkę crhoniącą przed wirusami. 

Wychodząc z domu warto od razu założyć na dłonie rękawice. Dzięki temu, dotykając przemiotów lub osób, które mogłyby mieć kontakt z wirusem, zapobiegniemy przedostaniu się go do naszego organizmu. Należy jednak bezwzględnie unikać dotykania dłońmi okolic oczu, nosa czy ust, gdyż w ten sposób najłatwiej dochodzi do zakażenia. Rękawiczki ściągamy po powrocie do domu w taki sposób, aby nie dotykać ich zewnątrzną częścią naszego ciała oraz innych przedmiotów. Rękawiczki wyrzucamy do kosza. 

Mycie rąk nabiera nowego znaczenia

Choć każdy z nas doskonale wie, że należy myć ręce, to w obliczu ryzyka, czynność ta jest niezwykle istotna. O ile w domu jest to dość oczywiste i łatwe, gdyż każdy z nas może umyć ręce mydłem, o tyle będąc na zewnątrz może się to okazać trudne lub wręcz niemożliwe. W takiej sytuacji warto zainwestować w żel antybakteryjny do rąk bez wody, który pozwala zachować czystość i pozbyć się chrobotwórczych zarazków (bakterii, wirusów, grzybów i psaożytów). Wystarczy nanieść na dłonie preparat, następnie dokładnie wetrzeć w skórę i pozostawić do wchłonięcia. Składniki zawarte w żelu niszczą zarazki spawiając, że stają się one dla nas neutralne.  Taki żel możemy więc wygodnie użyć podróżując środkami komunikacji miejskiej, po wyjściu ze sklepu czy urzędu lub po jakimkolwiek kontakcie z osobą lub przedmiotem poza naszym domem.

Po powrocie do domu

Pamiętajmy również o tym, aby po powrocie do domu ściąnąć wszystkie ciuchy, które mieliśmy na sobie i najlepiej od razu wrzucić je do prania. Zalecamy również wzięcie prysznica lub kąpieli W ten sposób zapenimy sobie i naszym bliskim optymalną ochronę i tym samym zmniejszymy ryzyko ewentualnego zakażenia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts