Jak rzucić palenie?

Na całym świecie palenie papierosów jest poważnym problemem oraz przyczyną wielu groźnych chorób. O tym, jak wielki to problem, może świadczyć ogromna liczba palaczy w samej tylko Polsce. To około 12 milionów osób, które każdego dnia, na własne życzenie, wprowadzają do swego organizmu tysiące szkodliwych toksyn. Choć dla nałogowca rzucanie palenia jest zadaniem trudnym, warto podjąć walkę z nałogiem. Czy istnieją skuteczne sposoby na walkę z nałogiem? Oto kilka porad, dzięki którym rzucanie palenia ma szansę stać się procesem zakończonym zwycięstwem.

Głównym problemem związanym z rzucaniem palenia są przykre dolegliwości związane z odstawieniem nikotyny oraz problem wolnych rąk. Warto zatem postarać się tak planować swój dzień, by ciągle mieć zajęte ręce. Pomocne mogą pokazać się również gumy do żucia plastry, wielu palaczom pomogła również grupowa terapia oraz akupunktura. Każdy sposób na rzucenie palenia jest przecież dobry. Z pomocą tym, którzy walczą z nałogiem przychodzą m. in. organizatorzy specjalnych kursów, w trakcie których nałogowcy uczą się życia bez nałogów i radzenia sobie z napadami nikotynowego głodu. Na tych kursach mogą poznać również ludzi, którzy zwiększą ich motywację i będą stanowili wsparcie w kryzysowych sytuacjach.

Rzucanie palenia może ułatwić również zmiana nawyków żywieniowych. Dieta staje się bardzo ważna w przypadku tych osób, które po odstawieniu papierosów zaczynają mieć problemy z podjadaniem. Co można im zalecić? Przede wszystkim codzienną porcję ruchu oraz ograniczenie w swym menu tych produktów, które są wysokokaloryczne i tłuste. Koniecznie należy je zastąpić warzywami oraz owocami, które pomogą jednocześnie szybciej oczyścić organizm z tych szkodliwych toksyn, które już do niego trafiły. Zalecane jest również razowe pieczywo oraz otręby.

Jak długo trwa rzucanie palenia oraz przykre problemy związane z odstawieniem papierosów? Tu sprawa jest dość problematyczna, gdyż wiele zależy od indywidualnych cech każdego człowieka oraz od siły jego motywacji.

Niektórzy szybko zaczynają czuć się dobrze bez papierosa, inni równowagę i psychiczny komfort odzyskują dopiero po kilku miesiącach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts