Jak dobrać puder

Puder służy do likwidowania połysku skóry, poprawia efekt pokładu i retuszuje przejścia pomiędzy kolorami. Na rynku dostępne są różne pudry, które różnią się między sobą. Dużą popularnością cieszy się puder mineralny, który nie uczula i posiada długi termin ważności. Nadaje się on do skóry suchej i normalnej. Można go stosować na skórę bez podkładu.

Do bez tłustej i mieszanej najlepiej jest stosować puder matujący. Zapewnia on matowość twarzy dzięki zawartości krzemionki. Puder rozświetlający jest idealny dla ludzi mających skórę suchą i normalną, a także pozbawioną blasku – szarą i ziemistą. Jak sama jego nazwa wskazuje rozświetla on cerę stwarzając efekt, przy którym skóra wygląda ładnie i zdrowo. Puder sypki jak i w kamieniu nakładamy pędzlem, który powinien być miękki i puchaty.

Puder w kamieniu stosuje się przede wszystkim do poprawiania makijażu poza domem. Należy pamiętać aby kolor pudru był odpowiednio dobrany do fluidu. Głównymi składnikami pudru jest talk, kaolin, barwniki i substancje zapachowe.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts