Feng shui w sypialni – zasady aranżacji

Według chińskiej tradycji Feng Shui to, czy będziemy mogli we właściwy sposób wypocząć w naszej sypialni zależy w dużej mierze od przyjętego układu mebli i przedmiotów. Może się wydawać, że zawarte w tej filozofii wskazówki będą trudne do realizacji i skomplikowane, a tymczasem mogą być nie tylko przydatne, ale i cenne przy tworzeniu naszej prywatnej przestrzeni do wypoczywania. 

Pierwsza i najbardziej podstawowa kwestia – łóżko

Podążając za tradycją Feng Shui powinniśmy postawić na łóżko, którego rama lub też które w całości będzie wykonane z naturalnego drewna. Na pewno nie powinno to być łóżko metalowe ani też wodne, które to materiały utrudniają spokojny sen poprzez przyspieszanie energii chi. Najlepiej, aby mebel był pozbawiony ostrych krawędzi – wówczas będzie on w stanie zapewnić nam efektywny wypoczynek. Na takim łóżku łatwiej będzie się nam zrelaksować i wyciszyć, a także pozbyć się gonitwy myśli niejako wpisanej w życie współczesnego człowieka.

Jeśli chodzi o umiejscowienie tego mebla we wnętrzu to przede wszystkim jego wezgłowie powinno być przy ścianie. Łóżko nie może też znajdować się w tak zwanym „tunelu powietrznym”, a więc pomiędzy oknem i drzwiami. Na łóżko trzeba też mieć miejsce – nie powinno się go wciskać na siłę między inne meble, nie powinno się też umieszczać go we wnęce. Nad sypialnią bezpośrednio nad łóżkiem nie powinniśmy też stawiać nic ciężkiego.

Aby zachować harmonię

W trosce o własny, wewnętrzny spokój nie powinno się do sypialni wprowadzać telefonów ani nawet telewizora, który bardziej zakłóca harmonię niż pozwala ją osiągnąć. Polecane jest natomiast wykorzystanie miękkich w dotyku tekstyliów i zasłon, które stworzą odpowiedni klimat do wypoczywania. Na podłodze może pojawić się naturalne drewno lub też puszysta wykładzina dywanowa. Kolory ścian powinny być raczej stonowane, bo pozwalają się nam lepiej wyciszyć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts