Jak dobrać idealną torebkę

pexels-photo-45981Torebka jest postrzegana jako jeden z podstawowych atrybutów kobiecości. Ale oprócz tego ma do spełnienia szereg innych funkcji – nie tylko wyraża styl kobiety i jej sposób bycia, ale także jest praktycznym dodatkiem i estetyczną ozdobą całego stroju. Wybierając torebkę warto kierować się niezmiennymi zasadami, które w świecie mody są znane już od wielu lat.

1. Zasada pierwsza to dobieranie torebki do okoliczności

W przypadku uroczystości oficjalnych torebka powinna być dosyć mała i elegancka. Doskonale sprawdzają się tu torebki lakierowane, z cekinami bądź koralikami. Zupełnie inne kryteria wyboru należy przyjąć przy zakupie torebek codziennych – jej rozmiary będą większe, ale też uzależnione od wykonywanego zajęcia (inną torebkę zakupi studentka, a inną elegancka bizneswoman).

Do użytku codziennego doskonale nadają się torebki ręcznie robione z filcu, które są modne od kilku lat i pasują do wielu stylizacji (zwłaszcza zimowych). Są dostępne w wielu rozmiarach i kształtach, więc pasują do większości trendów i mód.

Ponieważ w większości są to torebki ręcznie robione, to można zlecić wykonanie odpowiedniego wzoru, który podkreśli sportowy lub bardziej elegancki charakter stroju.

2. Zasada druga to dobieranie torebki do budowy ciała

Kobieta drobna powinna wybierać mniejsze torebki, gdyż zbyt duży rozmiar tego dodatku może ją nieco przygniatać. Powinna też unikać torebek ze zbyt dużą ilością ozdób, frędzli bądź ćwieków. Natomiast kobieta wysoka i smukła może sobie pozwolić na dużą torebkę, na przykład w postaci worka.

3. Zasada trzecia to dobieranie torebki do stylu i koloru stroju

Dzisiaj ta zasada ulega pewnemu rozluźnieniu – torebka nie musi być już dobrana do koloru butów i ogólnego stylu ubioru.

Jednak pewne zasady powinny być zachowane – o ile kontrastowy kolor torebki może ożywić ogólny wizerunek, o tyle elegancki kostium i lakierowany plecak zupełnie do siebie nie pasują. Najbardziej uniwersalne kolory to czerń, szarość i brąz.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts