Jak dobrać biżuterię do sukni ślubnej?

Oprawa wizualna ślubu to przede wszystkim stroje państwa młodych. Większość par planujących ślub i wesele bardzo dba o to, by wszystko prezentowało się harmonijnie i pięknie. Dla panny młodej najważniejszy jest oczywiście wybór stroju, na który oprócz sukni składają się też dodatki – w tym biżuteria ślubna, dopełnienie stylizacji na ten wyjątkowy dzień.

Unikanie przesady

Wybór wielkości i poziomu ekstrawagancji biżuterii zależy przede wszystkim od tego, jak prezentuje się suknia. Jeśli jest bardzo strojna, ma wiele haftów, zdobień i przykuwający wzrok krój, biżuteria powinna być tylko lekkim dopełnieniem. Najlepiej sprawdzi się dopasowana stylem, ale skromna i niezbyt duża.

Wystarczą proste kolczyki, najlepiej dopasowane do kształtu twarzy, i niewielki łańcuszek. Inaczej panna młoda ryzykuje efekt choinki.

Z kolei skromne i proste suknie pozwalają na szaleństwo w doborze dodatków. Tutaj można bez wyrzutów puścić wodze wyobraźni i postawić na kolie, bransoletki, duże i zdobne kolczyki lub siatki na włosy. Przy prostej sukience biżuteria ślubna może stać się gwoździem programu.

Stylistyczna jedność

Strój pary młodej to wizualne dzieło, które powinno być zaplanowane i dopełnione niezwykle starannie. Warto postarać się, żeby wybrana biżuteria nie tylko świetnie współgrała z sukienką, ale też ze sobą wzajemnie. Idealnie, gdy pochodzi z jednego, stworzonego na przykład ręcznie i na specjalnie zamówienie zestawu.

Jednak sklepy jubilerskie też oferują takie gotowe zestawy. Można odpowiednio wcześniej zapoznać się z ich ofertą i wybrać kilka możliwości, żeby później spośród nich zdecydować się na jedną.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts