Jak dbać o skórę latem?

Osoby borykające się z wrażliwą i suchą skórą, powinny wiedzieć, że ich cera również wymaga specjalnej pielęgnacji, która nie powoduje podrażnień, ani nie zaburza jej naturalnego funkcjonowania. Odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa, ale warto też wspomóc się od zewnątrz dzięki kosmetykom, które będą prawidłowo dobrane do rodzaju naszej skóry.

Pielęgnacja skóry latem

Lato to czas kiedy to nasza skóra jest narażona na nadmierne promieniowanie słoneczne, które może u niektórych osób powodować podrażnienia oraz przesuszenie. Szczególnie osoby o wrażliwej skórze są podatne na niesprzyjające czynniki zewnętrzne.

Aby uniknąć jeszcze większego przesuszenia skóry, warto dozować sobie dawkę słońca. Nasza skóra potrzebuje życiodajnych promieni chociażby do wytworzenia odpowiedniej ilości witaminy D, ale nie można godzinami leżeć plackiem na plaży i smażyć ją w największy upał. Jeśli planujemy dłuższy pobyt na otwartej przestrzeni, to warto odpowiednio zabezpieczyć skórę kremem z filtrem. Nie są one przeznaczone tylko na wypad nad wodę, ale również pod codzienny makijaż. Najlepiej postawić na produkty o lekkiej konsystencji, aby nie przeciążać niepotrzebnie skóry.

Sucha skóra wymaga specjalnego nadzoru

Posiadacze suchej skóry powinni szczególnie zatroszczyć się o dostarczenie jej odżywczych substancji, które jednocześnie zapewnią odpowiednie nawilżenie. Przesuszona skóra wygląda nieestetycznie i jest podatna na najróżniejsze zmiany skórne. Ponadto zaczyna się przetłuszczać, więc warto wspomóc się dermokosmetykami, które uzupełnią lipidy oraz zoptymalizują pracę gruczołów produkujących sebum.

Delikatna pielęgnacja skóry to podstawa, aby uniknąć nadwrażliwości.

Wystrzegać się należy natomiast kosmetyków, które zawierają sztuczne barwniki, konserwanty oraz substancje zapachowe, ponieważ to właśnie one działają najczęściej drażniąco na już wysuszoną skórę. Nie można zapominać o dokładnym zmywaniu makijażu, czyli dogłębnym oczyszczaniu skóry. Po takim zabiegu konieczne jest nawilżenie skóry i odżywienie jej. Sprawdzą się preparaty z witaminami A i E, które należy wklepać w jeszcze wilgotną skórę. Takie serum najlepiej stosować na noc, dzięki czemu rano skóra będzie wygładzona oraz jędrna.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts