Ciepło w głowę, czyli modne nakrycia głowy

Jesień i zima to czas to zakładania czapek. Mogą one mieć nie tylko praktyczne znaczenie – będą stanowiły również świetny dodatek do wielu stylizacji. Warto zatem tak właśnie podejść do noszenia czapek – modnych modeli nie brakuje. Można zdecydować się na przykład na czapki damskie na drutach hand-made, wykonane przez utalentowanego rękodzielnika, albo na młodzieżową czapkę z daszkiem na zimę.

Modne czapki damskie robione na drutach
Czapki damskie  na drutach to chyba jeden z najpopularniejszych modeli. Ich ogromnym plusem jest to, że najczęściej są wydziergane z prawdziwej wełny, a zatem są naprawdę bardzo ciepłe. W takiej czapce można przetrwać nawet największe mrozy. Warto wybrać model troszkę luźniejszy, który będzie można zawadiacko stylizować. Ten model czapki bardzo dobrze pasuje do kurtki ramoneski, do wełnianego płaszcza, albo krótkiego futerka. Tak naprawdę to czapka uniwersalna pasująca praktycznie do wszystkiego. Warto postawić przynajmniej na dwa lub trzy modele, różniące się między sobą kolorem. Czapka może być ozdobiona pomponem z futerka, albo ciekawymi aplikacjami.

Czapka z daszkiem na zimę
Kobiety ceniące bardziej sportowy styl często wybierają modne czapki na zimę z daszkiem. Oczywiście taka czapka wykonana jest z innego materiału niż czapki na wiosnę i lato. Najczęściej jest to czapka wełniana, która jest bardzo praktyczna, bo daszek chroni na przykład podczas opadów śniegu. Tata czapka może być również ozdobiona pomponem. Ten model Świetnie wygląda noszony do krótkich kurtek puchowych. Można tego typu czapki zakładać również do puchowych płaszczy. Generalnie łączą one elegancję oraz sportowy styl.

Beret
Berety powróciły do łask w tym sezonie. Są inspirowane stylem francuskim, zwykłe stanowią lepsze okrycie głowy na jesień niż na zimę, jednak jeżeli znajdzie się model wykonany z prawdziwej wełny, powinny być odpowiednia również na chłodniejszą porą roku. Aby nadać swojemu beretowi jeszcze więcej charakteru i stylu, można ozdobić go na przykład naszywając perełki albo inne ozdoby z pasmanterii.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts