3 korzyści z zabiegu manualny drenaż limfatyczny

W katalogu zabiegów proponowanych przez gabinety fizjoterapeutyczne nie może zabraknąć jednej wyjątkowo skutecznej metody, jaką jest manualny drenaż limfatyczny. Ta znana już od dawna forma masażu pomaga w pozbywaniu się uciążliwych obrzęków węzłów chłonnych.

Manualny drenaż limfatyczny jest wykorzystywany w przypadku wielu powiązanych ze sobą dolegliwości, a delikatna i zupełnie bezbolesna forma wykonania bardzo głęboko i pozytywnie wpływa na nasz organizm. Przeczytaj 3 główne korzyści, jakie przyniesie ci manualny drenaż limfatyczny.

Pomoże w rewitalizacji poporodowej

Organizm kobiety w kilka tygodni po porodzie jest bardzo osłabiony nadmiernym wysiłkiem i długotrwałym leżeniem. Aby przywrócić ciało do wcześniejszego stanu i zadbać o prawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego, należy wykonać serię odpowiednich ucisków i chwytów fizjoterapeuty.
Manualny drenaż limfatyczny charakteryzuje się ruchami okrężnymi o bardzo małej sile nacisku, które stopniowo prowadzą do zaktywowania naczyń limfatycznych. Dla kobiet po przebytej ciąży taki zabieg wpłynie niezwykle korzystnie zarówno na rewitalizację ciała, jak i na ogólne samopoczucie.

Przyniesie ulgę obrzękom

Jednymi z najczęstszych wskazań do zastosowania manualnego drenażu limfatycznego jest częsta obecność obrzęków: limfatycznych, pourazowych, idiopatycznych, lipidowych, powstałych z braku aktywności lub obecnych przy zaburzeniach krążenia tętniczego.

Zastosowanie techniki drenażu pozytywnie wpływa na zmniejszenie uciążliwych obrzęków i przynosi szybką ulgę. Aby wspomóc działanie metody, najczęściej stosuje się także terapię uciskową z wykorzystaniem bandaży, tekstyliów uciskowych czy przerywanej kompresji pneumatycznej.

Oczyści skórę

Jedną z głównych korzyści manualnego drenażu limfatycznego, oprócz zastosowań terapeutycznych i relaksacyjnych, jest jego funkcja kosmetyczna. Drenaż świetnie sprawdzi się przy oczyszczaniu i stymulacji skóry twarzy, dekoltu oraz górnej części klatki piersiowej.

Manualny drenaż limfatyczny to także bardzo popularna metoda wykorzystywana przy likwidacji cellulitu oraz innych technikach mających na celu wspomaganie odchudzania.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts