VR – rozszerzona rzeczywistość w zasięgu ręki

Któż z nas nie chciałby przenieść się do innego świata za dotknięciem magicznej różdżki? Teraz to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu, które pozwala na stworzenie alternatywnej rzeczywistości i relaks w pełnym wymiarze. Okulary VR na dobre zagościły w domach wielu graczy ale także osób, które chciałyby się relaksować w nowoczesny sposób. A o to tu przecież chodzi.

Co to jest i z czym się łączy?

Okulary VR i hełmy VR posiadają specjalną konstrukcję, opartą na zastosowaniu niewielkich ekranów oddzielnych dla każdego oka, co pozwala na pokazaniu świata za pomocą trójwymiarowej głębi. Obecnie są to już rozdzielczości sięgające wymiarów: 1080 x 1200 na każde oko. Połączone z dostosowanym oprogramowaniem i urządzeniem, np. konsolą, tradycyjnym pecetem, pozwolą na przeniesienie się w dowolne miejsce. Możemy również korzystać z okularów VR mniej zaawansowanych technologicznie i łączyć je ze smartfonem. Wybór zależy wyłącznie od naszych potrzeb.

Jest to nowość toteż zasób gier jest ograniczony. Nie mniej możemy korzystać z rozmaitych symulatorów (np. sportów zimowych) czy też wcielić się w postać strzelającą do zombie.

Do czego są przeznaczone okulary VR?

Zakładając gogle lub hełmy VR możemy pozwolić sobie na grę w wolnej przestrzeni. Dodatkowo mogą one służyć do oglądania różnorodnych materiałów jak i testowania coraz to nowych rozwiązań w technice i biznesie.

Rozrywka ta jest dostępna dla każdego. Jak w każdej dziedzinie, znajdziemy okulary i hełmy za kilkadziesiąt złotych a także za kilka tysięcy.

Cena odpowiada jakości oraz zależy do tego czy dany sprzęt jest zupełną nowością. Wiadome jest, że okulary i hełmy lepszej jakości dadzą nam większe możliwości wczucia się w daną rzeczywistość i jej lepsze pole widzenia.

Niemniej jednak zasób gier jest już dosyć spory, więc można w czym wybierać. Coraz więcej firm zajmuje się tworzeniem coraz to lepszych udogodnień dla graczy. Jest to nadzieja przyszłości a technika rozwija się w tym kierunku. Wybór należy od nas i od tego, jaki efekt grania chcemy osiągnąć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts