Urządzamy pokój na poddaszu

Obszerne mieszkanie-loft to marzenie wielu osób. Aranżacja takiej przestrzeni wymaga jednak sporo wprawy w dekorowaniu i nietuzinkowych pomysłów na zagospodarowanie miejsca. Meble na zamówienie, wykonane dokładnie na wymiar mieszkania, niejednokrotnie ratują wygląd pokoju i sprawiają, że staje się ono wyjątkowo funkcjonalne. Sprawdź najlepsze sposoby na oryginalne urządzenie poddasza.

Wykorzystaj elementy konstrukcyjne

Lokale na poddaszu charakteryzują się dużą przestronnością. Nie pozbawiaj więc pomieszczenia tak pasujących mu otwartych przestrzeni i wyburz dodatkowe, niepotrzebne ścianki.

Pamiętaj także o wykorzystaniu drewnianych stropów. Naturalność belek świetnie się będzie komponowała z czystą bielą ścian. Jeśli chcesz utrzymać pokój w modernistycznym stylu, pomaluj belki na intensywny kolor. W przypadku ograniczonego metrażu wykorzystaj krokwie jako wieszaki na ubrania – wystarczy jedynie przybić haki i gotowe!

Zaplanuj rozmieszczenie mebli

Mieszkanie na poddaszu wymaga przemyślanego rozmieszczenia mebli. Postaw na podwieszane szafki, niskie komody i regały. Świetnie w tej roli sprawdzą się meble na zamówienie – aby zaoszczędzić sobie frustracji i czasu na wybieraniu dokładnie pasującego wyposażenia, zleć jego wykonanie profesjonalnej firmie. Pamiętaj także, by nie stawiać sprzętów takich jak biurka czy kanapy blisko skosów. W przeciwnym razie każde wstawanie będzie skutkowało nabiciem sobie guza o pochyłą ścianę.

Dobrze wybierz kolory

Zasada jest prosta – jeśli pokój jest duży i zapewnia nam sporo przestrzeni, zabawa kolorami i materiałem na ścianach jest świetnym pomysłem. Krokwie możesz pomalować na wyraziste barwy, proste ściany podkreślić poprzez pozostawienie tam pomalowanej na biało cegły, a wystające kominy lub piecyk ozdobić ciemniejszą tapetą.

Nie zapomnij o dobranych kolorystycznie meblach na wymiar, które powinny kontrastować lub uzupełniać kolorystykę pomieszczenia. Natomiast gdy pokój jest mniejszy, staraj się nie eksperymentować z mieszanymi barwami czy materiałem na skosach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts