System WMS w Twojej firmie. Korzyści

Efektywna praca w dziale logistyki i magazynu to podstawa do sprawnego zarządzania przedsiębiorstwem. Dlaczego? Ponieważ magazyn wysokiego składowania to serce firmy. Od jego sprawności zależy sprawne funkcjonowanie każdego obszaru przedsiębiorstwa. Spedycja, logistyka oraz sprzedaż są połączone – z tego powodu wszystkie informacje powinny z łatwością przepływać do innych sektorów.

Jak się wdraża systemy?

Rozwiązania typu WMS wdraża się stopniowo. To dość długotrwały proces, który owocuje połączeniem kliku działów w zintegrowany system. System ułatwia planowanie, harmonogramowanie prac oraz wparcie analityczne. Czy to się nam opłaca? Bardzo. Daje to pełne wparcie w zarządzaniu pracą w magazynie. Przykład: Dział magazynu może rozesłać do innych działów informacje o wydajności czy postępie prac. Informacja dociera do działu sprzedaży. Na podstawie kompletnych danych pracownicy działu sprzedaży są w stanie przewidzieć, jak szybko zamówienie może być zrealizowane i dać odpowiedź klientowi. Zamówienie jest wówczas realizowane na czas, klient jest zadowolony, a wiarygodność Twojej firmy wzrasta.

Wdrożenie systemu WMS. Korzyści

1.       Poprawa wydajności magazynu. Wszystkie działania są skoordynowane, dzięki odpowiednim rozmieszczeniom i uzupełnieniem dokumentów. Wszyscy pracownicy wiedzą co i w jakim czasie mają robić oraz jakie czynności wykonać. Wszelkie zadania są skoordynowane, by poprawić wydajność i nie powodować przestojów w pracy.

2.       Szczegółowe analizy. Wdrożenie systemu pozwala wyciągnąć trafne wnioski. Kompletne dane dostarczają informacji o wydajności i jakości pracy zatrudnionych. Pomaga to kierownikowi magazynu skupić się na naprawdę ważnych zadaniach i poprawnie ustalać priorytety.

3.       Usprawnienie w zarządzaniu. Dynamiczne zarządzanie kolejką zadań pomaga dochować terminów zleceń. Dział sprzedaży może w takim razie skupić się na budowaniu relacji z klientami.

4.     Zarządzanie rozmieszczeniem towarów w magazynie. Po przejęciu towaru, system przejmuje przydzielnie lokacji i zapełnia lokacje poborowe z bufora na magazynie

5.       Jakość pracy. Dzięki zastosowaniu sytemu WMS, poprawia się znacznie nie tylko wydajność pracy, ale również jakość świadczonych usług. Wykorzystanie przenośnych urządzeń ze skanerami kodów kresowych pozwala unikać pomyłek w wydawaniu towarów i eliminuje błędy w przejęciach.

Systemy informatyczne wspierają prace magazynu. Dzięki ich wdrożeniu poprawia się wydajność oraz jakość świadczonych usług. Usystematyzowanie procesów, eliminuje powtarzalne czynności. Takie rozwiązanie odciąża kierownika magazynu i pozwala na płynne funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts