Inteligentne gadżety do salonu – przegląd nowoczesnych rozwiązań

W dobie rozwoju nauki i technologii, rozwijają się także nasze domy. Niektóre czynności nadal wykonujemy sami, jednak coraz częściej zauważyć można nowoczesne rozwiązania, które w jakiś sposób ułatwiają nam życie. Bardzo popularne staje się budowanie i urządzanie inteligentnych domów, czyli takich, które przy pomocy nowoczesnych systemów i urządzeń są w stanie zapewnić nam bezpieczeństwo oraz wykonać za nas niektóre czynności. Nowoczesne gadżety i urządzenia można zamontować w każdym pomieszczeniu. Jednym z głównych pomieszczeń w domu, jest salon, wobec tego warto przyjrzeć się nowoczesnym gadżetom do salonu, które powinien posiadać każdy inteligentny dom. 

Wyższa jakość oglądania TV

Jednym z ciekawszych pomysłów jest estetyczny telewizor The Frame, wyprodukowany przez markę Samsung. Zaletą tego urządzenia jest fakt, iż posiada ono tryb otoczenia, doskonale integrujący ekran z pomieszczeniem. Naśladuje on otaczający go wystrój wnętrza, tym samym jest to idealny kamuflaż. Działanie jest proste – wystarczy zrobić zdjęcie pokoju, a system idealnie dopasuje resztę. 

Asystent głosowy

Bardzo popularna jest także ustna możliwość kontrolowania dowolnego systemu automatyki domowej. Oprogramowanie takie stworzył Amazon Echo, a także Google Home. Oprócz sterowania automatyką domową, system pozwala także na odtwarzanie muzyki lub wyszukiwanie interesujących informacji. Uruchomienie programu jest banalnie proste – wystarczy wydać komendę. 

Inteligentne sterowanie światłem

Jednym z podstawowych rozwiązań w inteligentnym domu jest możliwość sterowania światłem za pomocą głosu, klaśnięcia lub czujnika ruchu. Takie udogodnienie sprawia, że nie tylko można sporo zaoszczędzić na energii, lecz także pozwala na dopasowanie odpowiedniego natężenia światła do danej czynności. Dzięki temu nie trzeba np. wstawać, gdy oglądamy telewizję. 

Czyste powietrze i idealna temperatura

Ponadto bardzo wygodnym rozwiązaniem nie tylko dla salonu, lecz dla całego domu jest możliwość ustawiania temperatury pomieszczenia za pomocą telefonu. Jest to niezwykle ważne np. w przypadku kilkudniowych wyjazdów, bowiem przed przyjazdem można ustawić odpowiednią temperaturę i wrócić do ciepłego domu. Takim urządzeniem jest Wynd Halo, która jest platformą kontrolującą jakość powietrza oraz jego temperaturę. Specjalne czujniki wykrywają najmniejsze cząsteczki, wszelkie zapachy, a także kontrolują przepływ powietrza. Urządzenie posiada podwójne filtry, które umożliwiają przepływ powietrza i uwalniają czyste, świeże powietrze. Sterowanie odbywa się przez smartfon. Wynd Halo można skonfigurować w zależności od preferencji i wykonywanych czynności na chłodniejsze lub cieplejsze powietrze. Za pomocą urządzenia można także kontrolować optymalną temperaturę w domu. 

Inteligentny odkurzacz

Bardzo popularne są inteligentne odkurzacze, które posiadają coraz to nowsze i rozbudowane funkcje. Niektóre z nich mogą skanować cały obszar domu i tworzyć szczegółową mapę, dzięki czemu można korzystać z aplikacji mobilnej, aby zdecydować gdzie i jak posprzątać. Urządzenia poruszają się po spirali. Na mapie zaznaczone są miejsca, które zostały już posprzątane. Czujniki ochronne pomagają robotowi omijać przeszkody. 

Czujniki gestów

Inteligentnym rozwiązaniem jest kontrolowanie domu za pomocą gestów. Dzięki czujnikom można sterować wszystkimi urządzeniami za pomocą jednej ręki. Szybkie włączanie i wyłączanie, zmiana źródeł, pauza, wyciszenie to tylko niektóre czynności, które można wykonać jedną ręką. Gesty mogą być zindywidualizowane i pojawiają się same dzięki aktualizacjom.

Lewitująca doniczka

Doskonałym gadżetem do wnętrza salonu, zapewniająca niebanalny design, jest lewitująca doniczka na kwiaty. Urządzenie składa się z doniczki, która osadza się na dębowej podstawie za pomocą magnetycznej lewitacji. Dzięki temu roślina może obracać się przez cały rok o 360 stopni, a tym samym jest idealnie wyeksponowana na światło słoneczne. To sprawia, że roślina jest idealnie wypielęgnowana i szybciej dojrzewa. 

Podsumowując, w dobie rozwoju technologii, co chwilę pojawiają się nowoczesne urządzenia, które znacząco poprawiają jakość życia użytkowników. Instalacja tego typu sprzętów ma na celu nie tylko oszczędność energii, lecz przede wszystkim zapewnienie wygody i prestiżu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts