Drukarka laserowa i atramentowa – którą wybrać?

Porządna drukarka jest niezbędna nie tylko w każdym biurze, ale i w domu. Jest to urządzenie, które na pewno nam się przyda, dlatego też warto dobrze wybrać taką drukarkę, która będzie drukowała na wysokim poziomie ale i nie narazi nas na zbyt duże koszty eksploatacji. Zobacz, która drukarka jest lepszym wyborem, laserowa czy atramentowa.

Czym sugerować się przy wyborze drukarki

Drukarka laserowa i atramentowa różnią się między sobą przede wszystkim technologią i jakością druku. Wybierając drukarkę należy przeanalizować kilka kwestii, które na pewno pomogą w podjęciu decyzji o wyborze:

  • w jaki sposób będziemy z niej najczęściej korzystać – drukarki laserowe lepiej sprawdzają się w drukowaniu dokumentów tekstowych, natomiast atramentowe najlepiej nadają się do drukowania grafiki i zdjęć
  • jak często będziemy drukować – jeśli planujemy korzystać z drukarki raczej sporadycznie to w zupełności wystarczy nam drukarka atramentowa. Laserowa będzie lepszym wyborem dla osób, które drukują dużo i często
  • czy zależy ci na szybkości wydruku – przy drukowaniu bardzo dużych ilości dokumentów, szybkość wydruku może okazać się bardzo istotna, warto wówczas wybrać drukarkę laserową.

Która drukarka jest tańsza w eksploatacji

Oczywiście, przy zakupie drukarki należy wziąć pod uwagę bardzo istotny czynnik finansowy. Dużą rolę odgrywa bowiem koszt zakupu samej drukarki oraz koszty jej eksploatacji, czyli cena tuszy w przypadku drukarki atramentowej i tonera dla laserowego urządzenia.

Niska cena zakupu nie zawsze przekłada się na niskie koszty eksploatacji. Czasem warto jest zainwestować w porządną drukarkę, która pozwoli nam zaoszczędzić na codziennym drukowaniu, bo nawet wyższa cena samego urządzenia bardzo szybko się wtedy zwróci.

Drukarki atramentowe są tańsze niż drukarki laserowe, jednak zakładając, że drukarka będzie używana bardzo intensywnie warto zainwestować w dobry sprzęt, który poradzi sobie w dużymi wydrukami, najlepiej drukarkę laserową.

Jeśli chodzi o tusze i tonery, to różnica w cenie również może być bardzo odczuwalna. Oczywiście opakowanie tuszu jest o wiele tańszym zakupem niż wymiana tonera, ale należy także przeanalizować ilość zużytego tuszu. Przy częstym eksploatowaniu drukarki atramentowej i częstej wymianie tuszu, który jest znacznie mniej wydajny niż toner, narazimy się na duży wydatek. Wówczas może się okazać, że inwestycja w drukarkę laserową i znacznie rzadsza wymiana tonera będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts