Jak wybrać szafę do pokoju dziecięcego

Nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć w sklepie gotową szafę, która odpowiadałaby nam pod każdym względem. Szczególnie, jeśli kupujemy szafę do pokoju dziecięcego. Musi ona bowiem spełniać szereg warunków, aby była odpowiednia. Z tego względu, często jedynym rozwiązaniem jest szafa na wymiar.

Odpowiedni rozmiar szafy

Przede wszystkim, szafa w pokoju dziecięcym nie powinna być zbyt duża. Dziecko potrzebuje bowiem mieć przestrzeń, a duża szafa zajmuje dużo przestrzeni. Oczywiście, w przypadku bardzo dużych pomieszczeń, jeśli dziecko ma niezwykle duży pokój, można sobie pozwolić na szafę o nieco większych wymiarach, w przeciwnym razie jednak lepiej wybrać mniejszą szafę.

Warto również pamiętać, że oczywiście lepiej nie kupować przesadnie dużej szafy, ale jednak gdzieś trzeba pomieścić wszystkie dziecięce ciuchy. Dlatego też, konieczny jest zakup szafy, która z jednej strony nie zajmuje dużo miejsca, a z drugiej strony jest pojemna. O ile w sklepie często takiej gotowej szafy nie znajdziemy, o tyle bez problemu możemy zamówić taką szafę na wymiar.

Wygoda użytkowania szafy

Warto pamiętać, że z szafy dla dziecka ma przede wszystkim korzystać właśnie dziecko. Dlatego też, powinna być ona do niego przystosowana. Nie ma więc sensu kupowanie bardzo wysokiej szafy, w której dziecko nie będzie w stanie dosięgnąć do najwyższych półek. Wydaje się, że lepsza będzie nieco szersza, lecz niższa szafa na wymiar.

Bezpieczna dla dziecka szafa na wymiar

Kiedy zamawiamy szafę, musimy równie zwrócić uwagę na to, aby była ona bezpieczna dla dziecka. Nie powinna być zbyt kanciasta, ażeby dziecko nie było narażone na uderzenie w któryś z kątów. Ażeby zabezpieczyć dziecko przed uderzeniem musimy również umieścić szafę w odpowiednim miejscu. Nie może ona przecież stanąć na środku pokoju, czy w jakimś innym miejscu, w którym będzie przeszkadzała.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts