Usypiamy niemowlę

Niemowlę, które nie chce zasnąć to typowy problem wielu świeżo upieczonych rodziców. rodzic czy też opiekun zdaje się przestrzegać wszelkich możliwych zasad dotyczących usypiania dziecka, a maluch mimo wszystko nie chce zasnąć. Przedstawiamy kilka sposobów, które mogą rozwiązać ten problem.

Fajny rodzic to spokojny rodzic

Zanim przejdziemy do dziecka, w pierwszej kolejności uwagę skupić należy na rodzicach, bo w ogromnej liczbie przypadków to właśnie rodzice usypiający dziecko są główną przyczyną tego, że nie chce ono zasnąć. Nawracające problemy z usypianiem niestety bardzo często prowadzą do frustracji u rodziców, a nawet ci rodzice, którzy próbują ukryć przed maluchem swoje zdenerwowanie, nie są niestety w stanie ukryć wszystkiego. Musimy bowiem pamiętać, że niemowlęta są niezwykle wyczulone na nasze emocje. Dlatego chcąc uśpić dziecko skutecznie, należy być w pełni spokojnym i zrelaksowanym. I to jest warunek absolutnie konieczny.

Korzystaj ze „wspomagaczy”

Warto również w przypadku niemowlęcej bezsenności skorzystać z pomocy ciekawych wspomagaczy, które oferuje rynek produktów dla maluchów. Dobrze sprawdzi się na przykład karuzela do łóżeczka z projektorem. Należy wybierać przede wszystkim te zabawki, które wygrywają spokojne melodie i nie próbują jakby na siłę zwrócić na siebie uwagę.

Pamiętajmy także aby po zakupie takiej zabawki nie próbować od razu dziecka przy niej uśpić. Najpierw maluch powinien mieć trochę czasu, by zapoznać się z nowym przedmiotem. Inaczej zamiast senności po prostu pojawi się ciekawość.

Zapewnij odpowiednią atmosferę

Również niezmiernie ważne jest ogólne zapewnienie dobrej atmosfery do zasypiania. Pokój, w którym śpi dziecko powinien być ciepły, ale jednocześnie dobrze przewietrzony. Powinniśmy także zadbać o to, by panował w nim spokój i porządek.

Porozrzucane zabawki czy nieładnie pachnące pieluchy to te wszystkie rzeczy, które zasypiania zdecydowanie nie ułatwiają. Jeśli dziecko nie chce zasypiać po ciemku, postarajmy się o niewielką lampkę, która da lekkie światło.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts