Miłość czym ona jest?

Każdy z nas się zastanawia co to tak naprawdę jest miłość, jak się ją czuje, jak ją okazywać. Są przecież różne rodzaje miłości, rodzicielska, partnerska, rodzeństwa. Według mnie każdy sam musi sobie uświadomić jakie jest to uczucie, wspaniałe, ale z miłością wiąże się także smutek, troska, to nie tylko radość, szczęście, to nie tylko miłe chwile. Gdy się kocha dba się o tę drugą osobę, sprawia by czuła się najwspanialszą osobą na świecie. Musimy zawsze okazywać, że ta osoba jest dla nas bardzo ważna, nie ważne czy jest to matka, mąż czy też brat albo siostra. Każdy z nas chce być kochany i czuć to, chce wiedzieć, że może liczyć na pomoc, że ma oparcie w drugiej osobie.
Matka kocha swoje dzieci miłością bezwzględną, bezgraniczną. Dla każdej matki jej dziecko jest najważniejsze, jedyne, najwspanialsze, najpiękniejsze. Nawet jak popełni jakiś błąd to i tak będzie nas kochała, będzie dbała o nas.

Partnera wybieramy sobie sami, wybieramy sobie osobę, z którą chcemy spędzić całe swoje życie. Czym się wtedy kierujemy? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Dla każdego liczą się różne rzeczy w wyborze partnera, charakter, wygląd, umiejętności. Dla mnie najważniejsze jest to by w miłości dwojga osób, każde dbało o drugie, by liczyły się potrzeby ich nawzajem, by sobie pomagali w trudnych chwilach oraz by jedno liczyło się z drugim.

Tak więc miłość trudno zinterpretować czym ona naprawdę jest. Myślę, że każda osoba przeżywa miłość na swój sposób.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts