Kupujemy pierwsze zabawki dla niemowlaka

Przyjście na świat dziecka to bardzo ważne wydarzenie. Nie tylko dla Rodziców, którzy od tej pory będą musieli sprawować opiekę nad takim Maluszkiem. Również dla innych członków rodziny ten mały człowiek stanowi wielkie wydarzenie. W końcu jest to nowe istnienie ludzkie, które zapewni przedłużenie rodu.

 

Obowiązkowa wyprawka

Kiedy dowiadujecie się o tym, że niedługo zostaniecie rodzicami, to pierwsze Wasze myśli będą wędrowały do tego, co odpowiedniego musicie zakupić. Wyprawka dla Niemowlaka to bardzo ważna rzecz. Jednak oprócz obowiązkowych punktów na liście, jak pieluchy, wózek, ciuszki, łóżeczko i inne, warto pomyśleć o zabawkach, jakie będziecie mogli również zakupić dla Waszej pociechy.

Podstawowe zabawki dla Niemowlaków

Co możecie zakupić takiemu Maluszkowi? Warto zapewnić mu obecność zabawek, które wydają jakiś dźwięk. Mogą być to najróżniejsze grzechotki czy kostki, kocyki sensoryczne, które szeleszczą. Jeżeli będziecie swojemu dziecko pokazywać takie zabawki, to nauczy się ono odwracać główkę do nich i zwracać na nie uwagę. Takie Maleństwa na samym początku nie rozróżniają kształtów, jednak na pewno dzięki taki bodźcom jak dźwięk nauczą się manewrować głową.

O macie edukacyjnej słów kilka

Jeżeli Wasza pociecha będzie już troszkę większa, skończy ten tydzień, dwa tygodnie życia, to możecie pomyśleć o czymś takim jak mata edukacyjna dla niemowlaka. Jest to wspaniała rzecz, o której powinni pomyśleć wszyscy Rodzice. Matę taką możecie położyć na ziemi, czy też na łóżku (jednak tylko pod okiem Rodziców!).

Taka mata jest pomalowana w bajeczne wzory, czasem z przeznaczeniem tylko dla dziewczynek, czasem tylko dla chłopców. Nad nią przyczepia się pałąki z zabawkami, które wiszą nad głową dziecka. Wasza pociecha z czasem nauczy się wyciągać swoje maleńkie rączki, jeżeli tylko jej pokażecie, że coś takiego nad nią wisi.

Dzięki takiej macie dziecko nauczy się manewrować również swoim ciałem, co pomoże jej opanować sztukę przewracania. Osobiście polecam matę z pozytywką. W czasie zabawy możecie puścić dziecku spokojne melodyjki, które są bardzo dobre dla takich dzieci.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts