Czy jeździectwo to tani sport?

Wiele osób, które nie posiadają hobby, które wciągnęło by ich w maksymalny możliwy sposób nieustannie poszukuje zajęcia w jakim mogli by się spełniać. Sam znam wielu takich ludzi, którzy imali się różnego rodzaju sprawami. Jedni grą na gitarze (lub innym instrumencie) inni sportem a jeszcze inni gotowaniem. Często była to tylko chwilowa przygoda i nie sprawiała im wystarczającej frajdy aby zająć się dłużej swoim nowym zainteresowaniem.

Sam należę do osób poszukujących hobby i ostatnio bardzo wciągnęło mnie jeździectwo. Nigdy wcześniej nie próbowałem tego sportu, nawet nie siedziałem na koniu ale od kilku miesięcy jestem wkręcony maksymalnie w jazdę konną oraz całą tematykę z nią związaną.

Tego typu zajęcie polecam osobom, które lubią obcowanie z naturą i kochają zwierzęta. Jest to sport bardzo wyciszający i pomagający rozładować złe emocje. Mi bardzo pomaga w zebraniu myśli i poukładaniu sobie ich w odpowiedni sposób.

Nie jest to drogi sport. Jeżeli korzystamy z usług klubu jeździeckiego to są wydatki w granicach 250zł miesięcznie przy jednym do dwóch wypadów w tygodniu. Jeżeli zdecydujemy się na własnego konia oraz sprzęt to już koszt znacznie wzrasta gdyż utrzymanie zwierzęcia tych rozmiarów nie jest tanie. Sam zakup siodła to koszt przy lepszej firmie nawet 2 tysiące złotych i więcej. Do tego dochodzą jeszcze inne akcesoria i koszt utrzymania konia w stajni (najlepiej skorzystać ze stajni, które oferują wynajęcie miejsca i tam umieścić swojego zwierzaka). Więcej ciekawych produktów można znaleźć na stronie http://www.prestigeitaly.pl/siodla/ – doskonała jakość wykonania siodeł gwarantuje iż przez wiele lat będziecie się cieszyć z jazdy na swoim rumaku.

Czy polecę jeździectwo osobom, które poszukują hobby? Myślę że tak, jest to bardzo fajna sprawa i do tego niezmiernie wciągająca.

Related Posts

  1. Fajny wpis. Ja też często odwiedzam mój ulubiony klub jeździecki. Mają fajne warunki i karnety, które często wykorzystuję. Ja kupiłam siodła na zamówienie więc dopasowane jest do mnie oraz do mojego ulubionego konika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts