Czy jeździectwo to tani sport?

Wiele osób, które nie posiadają hobby, które wciągnęło by ich w maksymalny możliwy sposób nieustannie poszukuje zajęcia w jakim mogli by się spełniać. Sam znam wielu takich ludzi, którzy imali się różnego rodzaju sprawami. Jedni grą na gitarze (lub innym instrumencie) inni sportem a jeszcze inni gotowaniem. Często była to tylko chwilowa przygoda i nie sprawiała im wystarczającej frajdy aby zająć się dłużej swoim nowym zainteresowaniem.

Sam należę do osób poszukujących hobby i ostatnio bardzo wciągnęło mnie jeździectwo. Nigdy wcześniej nie próbowałem tego sportu, nawet nie siedziałem na koniu ale od kilku miesięcy jestem wkręcony maksymalnie w jazdę konną oraz całą tematykę z nią związaną.

Tego typu zajęcie polecam osobom, które lubią obcowanie z naturą i kochają zwierzęta. Jest to sport bardzo wyciszający i pomagający rozładować złe emocje. Mi bardzo pomaga w zebraniu myśli i poukładaniu sobie ich w odpowiedni sposób.

Nie jest to drogi sport. Jeżeli korzystamy z usług klubu jeździeckiego to są wydatki w granicach 250zł miesięcznie przy jednym do dwóch wypadów w tygodniu. Jeżeli zdecydujemy się na własnego konia oraz sprzęt to już koszt znacznie wzrasta gdyż utrzymanie zwierzęcia tych rozmiarów nie jest tanie. Sam zakup siodła to koszt przy lepszej firmie nawet 2 tysiące złotych i więcej. Do tego dochodzą jeszcze inne akcesoria i koszt utrzymania konia w stajni (najlepiej skorzystać ze stajni, które oferują wynajęcie miejsca i tam umieścić swojego zwierzaka). Więcej ciekawych produktów można znaleźć na stronie http://www.prestigeitaly.pl/siodla/ – doskonała jakość wykonania siodeł gwarantuje iż przez wiele lat będziecie się cieszyć z jazdy na swoim rumaku.

Czy polecę jeździectwo osobom, które poszukują hobby? Myślę że tak, jest to bardzo fajna sprawa i do tego niezmiernie wciągająca.

Related Posts

  1. Fajny wpis. Ja też często odwiedzam mój ulubiony klub jeździecki. Mają fajne warunki i karnety, które często wykorzystuję. Ja kupiłam siodła na zamówienie więc dopasowane jest do mnie oraz do mojego ulubionego konika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts