5 sposobów jak uspokoić płaczące niemowlę

Młode mamy, niezależnie od tego jak bardzo doświadczone, prędzej, czy później spotkają się z przykrą i frustrującą sytuacją, w której bardzo trudno będzie uspokoić płaczące niemowlę. Próby nakarmienia, przewinięcia, przytulania zawodzą i maleństwo nadal płacze. Co robić w takiej sytuacji?

Jesteś młodą mamą i doświadczyłaś już takich trudności? A może dopiero przygotowujesz się na ten wspaniały czas? Niezależnie od tego, czy już jesteś mamą, czy zostaniesz nią za kilka miesięcy, dobrze jest już teraz przygotować się na takie chwile. Oto 5 sposobów, które pomogą Ci uspokoić płaczące dziecko:

Nie denerwuj się

To najważniejsze. Spokojna mama to spokojne dziecko – niemowlęta wyczuwają stan emocjonalny opiekuna, więc pierwszą rzeczą, jaką zrobisz powinno być opanowanie swoich roztańczonych emocji i uspokojenie, wyciszenie się.

Masaż brzuszka

Często zdarza się, że niemowlęta męczy kolka. Dolegliwości bywają tak bardzo uciążliwe, że dziecko płacze niemal cały czas. Jeśli jest nakarmione, przewinięte a nadal płacze, spróbuj wykonać masaż okolic brzucha. Taki zabieg pozwala gazom nagromadzonym w brzuszku przemieścić się i ulżyć maluchowi w cierpieniu.

Bujanie, kołysanie

Kto nie lubi być kołysany? Niemowlęta to uwielbiają. Spokojne, jednostajne ruchy, kołysania mają zbawienny wpływ na płaczące dzieciątko i są chyba najlepszym sposobem na opanowanie płaczu. Niemowlaka kołysać możesz sama, a gdy braknie Ci sił, doskonale sprawdzą się huśtawki elektroniczne. Takie urządzenia nie tylko łagodnie i jednostajnie kołyszą dziecko, ale również mają zaprogramowane spokojne piosenki-kołysanki i odpowiednio dostosowane kolorowe zabawki. Są zupełnie bezpieczne, posiadają odpowiednie pasy bezpieczeństwa, a prędkość bujania i nachylenie są najczęściej regulowane.

Nadmiar rozpraszaczy lub nuda

Dzieci płaczą, gdy w otoczeniu znajduje się wiele rozpraszaczy, przez które stają się niespokojne, nie mogą się zrelaksować. Przeciwieństwem takiego stanu jest nuda, która również może wywołać u niemowlaka płacz. Staraj się więc dbać o to, by wyłączać telewizory, głośną muzykę, ale jednocześnie zwracać uwagę, by dziecko było zainteresowane zabawką, kolorami, czy łagodną piosenką i zabawą z Tobą.

Za ciepło lub za gorąco

Nikt nie lubi, gdy jest mu za ciepło lub za zimno, a już na pewno nie niemowlęta! Dbaj o to, by dziecko się nie przegrzewało, ani nie marzło.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts