10 powodów dla których warto pozycjonować stronę

Poniżej pragnę przedstawić 10 powodów dla których warto zająć się pozycjonowaniem swojej strony internetowej lub sklepu internetowego.

1. Co z tego, że masz świetną stronę, jeśli nikt jej nie odwiedza? Pozycjonowanie SEO, wraz z reklamą PPC są najważniejszymi czynnikami wpływającymi na ruch na Twojej stronie.

2. Wyszukiwarki wykorzystują specjalne algorytmy generując listę wyników wyszukiwania. Dobre pozycjonowanie „pomaga” wybrać wyszukiwarce właśnie Twoją stronę.

3. Pozycjonowanie pomaga umieścić Twoją stronę na najwyższych miejscach w wynikach wyszukiwania. Jest to ważne, ponieważ zdecydowaną większość kliknięć (nawet 95%) zbiera pierwsza strona wyników wyszukiwania.

4. Kolejnym powodem, dla którego warto stosować pozycjonowanie, jest to, że ta forma reklamy nie jest lokalnie ograniczona. Ile osób przejdzie koło plakatu? Ile osób zwróci na niego uwagę? Ile osób on zainteresuje? Ktoś, kto szuka Twojej strony znajdzie ją gdziekolwiek będzie i będziesz miał pewność, że szuka właśnie jej!

5. Pozycjonowanie nie jest nachalną formą reklamy. Dobrze przeprowadzone pozycjonowanie utrzymuje użytkownika Twojej strony w przekonaniu, że znalazł dokładnie to, czego szukał. Np. drogi spot reklamowy w telewizji trafi do miliona osób, z czego 1% będzie zainteresowany treścią. W ten sposób reklama trafi do 10 000 zainteresowanych nią osób. Pozycjonowanie – nawet jeśli będzie miało mniejszy zasięg – gwarantuje Ci, że trafisz ściśle do swojego targetu.

6. Jak zbudować świadomość marki? Jak utrzymać firmę na topie? W dzisiejszych czasach odpowiedź może być tylko jedna: za pomocą pozycjonowania.

7. Twoja konkurencja na pewno stosuje pozycjonowanie swojej strony. Już to świadczy o konieczności zainwestowania w ten rodzaj marketingu. A jeśli oni nie pozycjonują swoich stron, tym bardziej warto zrobić pierwszy ruch i wyprzedzić ich w rywalizacji.

8. Optymalizacja strony pod kątem pozycjonowania ściśle wiąże się z tym tematem. Im lepiej zoptymalizujesz swoją stronę, tym więcej ludzi na nią trafi. Im większy ruch na Twojej stronie, tym efektywniejsze będzie pozycjonowanie.

9. Pozycjonowanie, poza tym, co daje Tobie jest też wyjściem na przeciw wymaganiom użytkowników. Dobrze przeprowadzone powoduje, że korzystanie z Twojej strony jest łatwiejsze i przyjemniejsze.

10. Mówiąc o tym, co warto, na końcu słusznie byłoby zaznaczyć, co niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Prawie 100% polskich internautów używa wyszukiwarki Google, która bardzo dobrze sprawdza strony pod kątem tzw. black SEO. Jest to metoda pozwalająca na szybkie ustawienie strony bardzo wysoko w wynikach wyszukiwania, lecz także może się okazać, że równie szybko zostanie ona z nich usunięta.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts