Zabawki kreatywne – zabawa która pobudza wyobraźnię

Dzieci posiadają niezwykłą wyobraźnię, uwielbiają tworzyć nowe rzeczy, eksperymentować, poznawać związki przyczynowo skutkowe, uwielbiają konstruować z klocków, rysować, budować zamki z piasku, lepić ludziki z plasteliny, robić kasztanowe ludziki i wyciskać zabawne kształty z ciastoliny. W odpowiedzi na dziecięce zainteresowania oraz upodobania, powstały zabawki kreatywne.

Zabawki kreatywne — pobudzają wyobraźnie, zachęcają do wspólnej zabawy

Aby wspierać dziecko w odkrywaniu świata i pobudzać jego wyobraźnie oraz zdolności manualne, warto umożliwić mu zabawę z użyciem ciekawych zabawek kreatywnych. Farby, kredki, plastelina, to chyba podstawa, która powinna znaleźć się w wyposażeniu pokoju dorastającego artysty. Jednak producenci zabawek również wykazują się coraz większą kreatywnością i wypuszczają na rynek mnóstwo ciekawych zabawek, które mają uczyć, bawić i rozwijać zdolności małych odkrywców.

Masy kreatywne

Ciastolina, wraz z mnóstwem kształtów, wyciskaczy, prasek i tym podobnych, piasek kinetyczny, piasek księżycowy, piankolina, masy ceramiczne, masy papierowe, to bardzo popularne i lubiane przez dzieci zabawki kreatywne, które umożliwiają im tworzenie ciekawych figurek, doskonale działają na zmysł dotyku, wspierają rozwój małej motoryki, a także pobudzają wyobraźnię. Z piasku kinetycznego można tworzyć fantazyjne zamki, mosty czy mury, ciastolina pozwala na tworzenie udawanych potraw, ozdób, oraz figurek postaci z ulubionych bajek, natomiast różnego rodzaju masy ceramiczne czy papierowe, pozwalają pobawić się w rękodzielników i tworzyć właśnie, dorosłe rzeźby czy naczynia ceramiczne. Jest to fantastyczna zabawa, połączona z pobudzaniem wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych.

Kreatywne budowanie

Z klocków można stworzyć prawie wszystko. Obecnie na rynku zabawek dostępnych jest tak wiele różnych rodzajów klocków, że praktycznie każde dziecko, bez względu na wiek oraz płeć, może znaleźć coś, co odpowie na jego potrzeby, możliwości i zainteresowania. Najbardziej popularne klocki — lego, od wielu lat zapraszają do wspólnej, kreatywnej zabawy zarówno dzieci, jak i dorosłych, którzy nie potrafią oprzeć się magi budowania. Nie tylko Lego jest warte uwagi. Klocki konstrukcyjne, które pozwalają na tworzenie skomplikowanych budowli, czy pojazdów, klocki magnetyczne, umożliwiające budowanie kosmicznych wręcz, przestrzennych modeli, lub metalowe klocki modelarskie, pozwalają małym konstruktorom tworzyć prawdziwe modele pojazdów czy maszyn.

Zabawki kreatywne idealnie sprawdzą się jako pomysły na prezent dla 4 latka oraz niezwykle pozytywnie wpływają na rozwój dziecka, pobudzają jego wyobraźnie, zmuszają do nieszablonowego myślenia, wspierają rozwój motoryki małej, a przy tym bawią i zajmują uwagę na dłużej.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts