Wybieramy meble do ogrodu

Rynek oferuje bardzo różne meble do ogrodu. Mogą być to meble drewniane, metalowe, plastikowe czy z wikliny. Jednak duży wybór mebli wcale nie ułatwia ich wyboru. Warto zatem poznać kilka zasad dotyczących tego czym kierować się wybierając meble do ogrodu.

 

Jakie funkcje mają spełniać meble w ogrodzie?

Jeszcze przed wyborem i zakupem mebli warto jest się wcześniej zastanowi jaką funkcję będą miały one pełnić. Czy ogród ma być jedynie miejscem wypoczynku, czy być może będzie po miejsce spożywania posiłków, a być może także miejsce rozrywki ponieważ stanie w nim grill. Jeśli wiedzieć będziemy do jakich celów będzie wykorzystywany ogród dużo łatwej będzie nam wybrać odpowiednie meble do niego. Można nawet przygotować sobie konkretną listę, np. stół, krzesła, ławeczka czy leżaki.

Materiał i styl wykonania

Bardzo ważną kwestią przy wyborze mebli ogrodowych jest także to z jakiego materiału są one wykonane. Najbardziej trwałe to te wykonane z metalu. Wytrzymałe są także meble wykonane z tworzywa sztucznego i drewna. Jednak wybierając meble ogrodowe z drewna pamiętać należy o tym, że wymagać one będą systematycznej pielęgnacji, aby drewno nie traciło na swojej jakości. Dużej dbałości wymagają meble wykonane z wikliny oraz rattanu. Pamiętać należy, że są one wrażliwe na warunki atmosferyczne. Dlatego nie powinno się ich zostawiać na deszczu oraz bardzo mocnym słońcu.

Materiał wykonania mebli ogrodowych to jednak nie wszystko. Niezwykle istotny jest także ich styl. To w jakim stylu zakupione zostaną meble ogrodowe zależy od wielkości i aranżacji ogrodu. Przykładowo meble drewniane, w tym duży stół drewniany najlepiej sprawdzi się w większych ogrodach. Meble metalowe najlepiej prezentują się w ograch urządzonych w stylu nowoczesnym.

 

Meble drewniane

Drewniane meble ogrodowe są z pewnością najbardziej uniwersalne. Pasują zarówno do aranżacji tradycyjnej, jak i nowoczesnej. Warto także wiedzieć, że meble drewniane wykonywane są z różnego typu drewna. Najtrwalsze jest drewno egzotyczne. Jest ono bardzo odporne na wszelkie warunki atmosferyczne oraz różne szkodniki. Wytrzymałe są także meble wykonane z dębu oraz akacji.

Meble z tworzywa sztucznego

Bardzo trwałe są także meble z tworzywa sztucznego. Najlepiej jeśli będzie to tworzywo syntetyczne z dodatkiem żywicy. Tego typu meble są niezwykle odporne na warunki atmosferyczne. Co ważne są one także bardzo poręczne i lekkie, dzięki czemu można je łatwo przestawiać w ogrodzie w razie takiej konieczności. Dostępne są także w różnych kolorach oraz fasonach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts