Wczasy we własnym ogrodzie – jak je zaplanować z głową

Rok 2020 rozpoczął się pod znakiem bardzo niebezpiecznej epidemii wirusa, która narzuciła dość surowy rygor na nasze życie. Nawet, jeśli zagroźenie minie i wakacje będą okresem, w którym możemy swobodnie wyjechać na urlop (przynajmniej w Polsce), to z pewnością wielu z nas zwyczajnie zrezygnuje z wyjazdów. Wypoczynek jednak należy się każdemu z nas i nawet urlop zorganizowany we własnym ogrodzie może być doskonałym sposobem na relaks i oderwanie od codziennych zmartwień. 

Zalety urlopu we własnym domu

Wbrew pozorom spędzanie urlopu w domu może okazać się dużo bardziej korzystne niż wyjazd na wczasy do ośrodka wypoczynkowego. Przede wszystkim jesteśmy u siebie, więc wszystkie, zarówno te niezbędne, jak i mniej potrzebne przedmioty mamy zawsze pod ręką. 

Nie musimy też dostosowywać się do zasad panujących w ośrodku (godzin ciszy nocnej czy dostępności baru), gdyż to my decydujemy, o ktorej godzinie chcemy rozpocząć oraz zakończyć dzień. Mamy również do dyspozycji prywatny teren, na który nikt nieuprawniony nie ma wstępu, chyba, że go zaprosimy. Jeśli mamy szczęście dyspoznować ogrodem, nasze domowe wczasy moga zamienić się w prawdziwą przygodę. Będziemy jednak potrzebowali zainwestować w kilka akcesoriów oraz sprzętów. 

Basen ogrodowy

Jak zamienić nasz prywatny, przydomowy ogród w ośrodek rozrywkowy rodem z letnich kurortów? Na pewno nie może w nim zabraknąć basenu. Oczywiście taki murowany w podłożu to spory wydatek, ale równie przyjemnie spędzimy czas w mniejszym basenie dmuchanym lub stelażowym. Taki basen stelażowy o średnicy 3,5 metra i wysokości ok 1m to koszt rzędu 800-900zł, jednak wydatek ten posłuży nam na wiele sezonów. W basenie możemy świetnie bawić się razem z dziećmi czy schłodzić się w czasie upałów. Poczujmy się jak jak na prawdziwych wczasach w egzotycznym kurorcie! Basen idealnie sprawdzi się w czasie gorących, słonecznych dni i z pewnością nie pożałujemy tego zakupu.

Ogrodowy zestaw wypoczynkowy

Trudno wyobrazić sobie relaks w ogrodzie bez wygodnego kompletu wypoczynkowego. Regulowane leżaki z miękkimi poduchami, sofa z baldachimem i stolik to obowiązkowy must have, jeśli chcemy postawić na komfort i czerpać radość z kąpieli słonecznych czy z biernego odpoczynku z książką. Dobrej jakości komplet wypoczynowy to koszt rzędu co najmniej 2.000zł.

Grill elektryczny

Kto z nas nie lubi grillowania? Jednak będąc na urlopie, nawet tym we własnym domu, nie chcemy tracić zbyt dużo czasu na rozpalanie grilla i pilnowanie paleniska, dlatego zamiast w tradycyjny, warto zainwesować w elektryczny grill, który z pewnością ułatwi nam obsługę. Taki grill nie wymaga używania węgla czy rozpałki, gdyż rozgrzewa się pod wpływem energii elektrycznej. Wszystko, co musimy więc mu zapewnić, do gniazdko elektyczne, do którego podepniemy wtyczkę.

Grille elektryczne do ogrodu kosztują od 300zł w prostej wersji, do ok 1.500zł w modelu bardziej zaawansowanym i bogatszym w dodatkowe funkcje.

Sprzęty sportowe

Jeśli w naszym ogrodzie mamy wystarczająco dużo miejsca na zorganizowanie gry zespołowej, warto przed urlopem wyposażyć się w sportowe akcesoria: piłki, paletki czy zestawy do gry w boule. Takie akcesoria to koszt rzędu 100-300zł, a zapewnią nam świetną zabawę nawet w chłodniejsze czy mniej słoneczne dni.

Zainwestuj w domowy urlop

Inwestując kilkaset złotych możemy zafunować sobie wspaniały i pełen wrażeń urlop we własnym domu. Jeśli nie dysponujemy aktaualnie wolnymi środkami, pomocne mogą okazać się szybkie pożyczki online, dzięki którym uzyskamy kwotę niezbędną do zakupu opisanych akcesoriów. Warto również pamiętać, że rezygnując z wyjazdu na urlop już zaoszczędzimy, więc ostatecznie nasz domowy wypoczynek, mimo wydanych pieniędzy na sprzęty ogrodowe, może okazać się dużo tańszy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts