Urządzamy przyjęcie ogrodzie

Lato to doskonały czas na organizowanie imprez we własnym ogrodzie. Słoneczna, ciepła pogoda sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, więc jeśli planujemy uczczenie jakichś ważnych wydarzeń w swoim życiu lub zwyczajnie mamy ochotę na dzień rozrywki z przyjaciółmi, warto postawić właśnie na garden party. Jak zaplanować  je z głową?

Przygotuj się na pogodę i niepogodę

Powodzenie takiej ogrodowej imprezy w dużym stopniu zależy od warunków pogodowych. Latem jest jednak duża szansa na to, że uda nam się zaplanować ją w takim terminie, aby było ciepło, słonecznie i bezdeszczowo. Jeśli przyjęcie ma się odbyć w czasie upalnego dnia, zadbajmy o odpowiednią ochronę gości przed słońcem. Możemy rozłożyć parasole lub specjalne płachty na troczkach, które można zaczepić o drzewa, tworząc przytulną przestrzeń. Takie rozwiązanie sprawdzi się również w czasie deszczu. Zarówno parasol, jak i płachta, pod warunkiem, że wykonana z wodoodpornego materialu, będzie odpowiednią ochroną. 

Jeśli wieczór będzie zapowiadał się chłodny, warto przygotować dla gości koce, którymi będą mogli okryć się, gdy zrobi im się zimno. 

Wybierz menu

Możemy przygotować je samodzielnie lub zamówić catering. Warto jednak takie przyjęcie ogrodowe połączyć na przykład z grillowaniem, co będzie dodatkową atrakcją dla gości. Wówczas, oprócz mięsa i grillowanych dodatków wegetariańskich, warto przygotować kilka rodzajów sałatek, pieczywo oraz przekąski, na przykład koreczki, deskę serów, muffinki ze szpinakiem, a także kilka słodkich dodatków: ciasteczka zbożowe, ciasto marchewkowe czy kawałki owoców. Unikajmy natomiast przekąsek, które pod wpływem wysokiej temperatury mogą się zepsuć lub stracić świeżość, jak na przykład lody, desery na bazie bitej śmietany czy wędliny.

Nie zapomnijmy również o napojach. Woda, lemoniada, napoje gazowane oraz inne trunki warto trzymać schłodzone. Przyda się więc podręczna lodówka, którą co jakiś czas możemy uzupełniać. Warto zadbać również o termosy z kawą lub herbatą, ewentualnie poinformować gości o tym, że ciepłe napoje będziemy im podawać wedle życzenia. 

Jeśli na imprezie mają być również dzieci, należy przewidzieć menu oraz napoje także dla najmłodszych. Dobrym pomysłem będzie zapytanie naszych gości o preferencje kulinarne ich dzieci. Być może niektóre z nich nie mogą spożywać pewnych pokarmów? Zapewnienie im alternatywy będzie wyrazem szacunku dla gości. 

Muzyka

Trudno wyobrazić sobie imprezę w ogrodzie bez muzyki. Stwórzmy wcześniej listę energetycznych, lecz nienachalnych utworów, które przypadną do gustu naszym gościom. Muzykę możemy odtwarzać z komputera lub telefonu, jednak niezbędne będzie posiadanie głośnika, dzięki któremu będzie ona słyszalna na terenie całego ogrodu. Obecnie można w sklepach kupić bezprzewodowe głośniki o doskonałej jakości dźwięku, które świetnie sprawdzają się na otwartej przestrzeni. Jeden głośnik będzie w stanie zapełnić dźwiękiem cały ogród. Pamiętajmy przy tym o poszanowaniu prywatności innych mieszkańców i sąsiadów. W ciągu dnia muzyka może być głośniejsza, jednak dobrym zwyczajem jest powiadomienie sąsiadów o planowanej imprezie, aby byli oni przygotowani na ewentualny hałas. W godzinach wieczornych, a zwłaszcza po godzinie 22:00, muzykę należy ściszyć do takiego poziomu, aby nie była słyszalna w sąsiedztwie. 

Rozrywka

Z przyjaciółmi nie sposób sie nudzić, ale warto przygotować na imprezę dodatkowe atrakcje, które urozmaicą ten czas.  Mogą to być planszówki, gra boule, kalambury czy inne zabawy towarzyskie, które sprawią, że przyjęcie nabierze iście zabawowego charakteru. To samo dotyczy najmłodszych: dla dzieci również warto zorganizować kącik zabawy z piaskownicą, grami czy zabawami plastycznymi.

Ogranizacja przyjęcia w ogrodzie to spore wyzwanie, jednak pamiętając o powyższych wskazówkach z pewnością uda nam się stworzyć idealną atmosferę, która zachwyci gości. Konieczne może być przy tym zainwestowanie w dodatkowe akcesoria, co może wiązać się z wydatkiem rzędu nawet kilkuset złotych. Jeśli chwilowo brakuje nam środków na ten cel, wsparciem może być szybka pożyczka przez internet. Pamiętajmy tylko o tym, aby spłacić ją w ustalonym terminie. Mamy nadzieję, że nasze porady będą pomocne przy organizacji przyjęcia w ogrodzie i staną się inspiracją do zaplanowania wymarzonego garden party dla najbliższych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts