Dolnośląskie kurorty zimowe

Zimowy czas nie musi i nie powinien być ani nudny, ani pozbawiony aktywnego szaleństwa. Ta mroźna część roku ma w sobie niewątpliwy urok pozwalający na wypoczynek i realizację swoich pasji. Idealnym czasem na oddanie się zimowej aurze są ferie 2017, które dla wielu są czasem odpoczynku na stokach narciarskich.

Nie tylko Zakopane

Niewtajemniczeni narciarze mogliby uważać, że jedynymi miejscami, w których ich wypoczynek byłby pełny, jest nader popularne Zakopane, czy osławiona Wisła. Tymczasem, równie dobre warunki do białego szaleństwa znajdziemy na Dolnym Śląsku.

Perfekcyjnie przygotowane stoki, doskonała infrastruktura i rozbudowana baza turystyczna to główne atuty, na które warto zwrócić uwagę. Niesłusznie pomija się Sudety, wymieniając doskonałe miejsca, w których warto spędzić ferie 2017 i cieszyć się piękną aurą oraz wybitnymi warunkami.

Osoby, które chcą zażyć prawdziwej przyjemności z narciarstwa, powinny zwrócić szczególną uwagę na dolnośląskie kurorty do których należą przede wszystkim Karpacz, Szklarska Poręba, Zieleniec czy Świeradów Zdrój i Czarna Góra. To właśnie tam zlokalizowane są nowoczesne ośrodki narciarskie.

Ośrodki Dolnego Śląska

Jednym z flagowych ośrodków narciarskich województwa dolnośląskiego jest Czarna Góra. Stali bywalcy podkreślają, że jest to resort wyróżniający się perfekcyjnym przygotowaniem pod każdym względem. Nowoczesne trasy narciarskie przygotowane do szusowania o każdej porze dnia i nocy, wyposażone w najlepszy sprzęt do sztucznego naśnieżania Do dyspozycji turystów pozostaje 10 wyciągów i aż 16 tras narciarskich. Zróżnicowany stopień trudności tras zjazdowych sprawia, że Czarna Góra to doskonałe miejsce zarówno dla początkujących, jak i wytrawnych bywalców stoków narciarskich.

Swego rodzaju ciekawostką jest kompleks narciarski Rzeczka. Do dyspozycji turystów oddano cztery dobrze przygotowane wyciągi narciarskie. Urokliwe miejsce sprawia, że narciarskie ferie 2017 z pewnością będą należały do udanych. Na miejscu funkcjonują szkółki narciarskie, doskonale wyposażone wypożyczalnie sprzętu oraz doskonała baza turystyczna. Oświetlone i sztucznie dośnieżane stoki pozwalają na skorzystanie z radości zjazdów na nartach i na snowboardzie.

Narty dla małych

Mali miłośnicy białego szaleństwa mogą doskonalić swoje umiejętności w Szrenicy Ski Arena. Znajduje się tam nartostrada o wymownej nazwie „Puchatek”. Idealna dla małych bywalców, położona najniżej, łatwa i absolutnie bezpieczna jest wymarzonym miejscem do pierwszych zjazdów. Nie bez przyczyny to właśnie tam organizowane są ferie 2017 dla odważnych maluchów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts