Urlop w październiku – gdzie pojechać?

System edukacji przyzwyczaił nas do myślenia, że jeśli wakacje to koniecznie latem. Najlepiej lipiec lub sierpień. Jednak to nie zawsze musi być najlepsze rozwiązanie, urlop na jesień też ma swoje zalety.

Dlaczego warto wybrać urlop w październiku?

Urlop w miesiącach typowo letnich najlepiej sprawdzi się u fanów smażonej rybki i smażonego ciała na nadbałtyckich plażach. Fani aktywnego wypoczynku, czy osoby źle znoszące upały będą dużo bardziej zadowolone jeśli zaplanują urlop w październiku.

Zdecydowaną zaletą wypoczynku poza ścisłym sezonem są ceny, i to niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na urlop w kraju czy zagranicą. Niższe ceny są konsekwencją tego, że dużo mniej osób wybiera wypoczynek w tym terminie. I tu pojawia się kolejna zaleta urlopu na jesień, mniejszy tłok, czy to na szlakach, czy w muzeach. Do tego w październiku można odwiedzić wiele miejsc, które latem, z uwagi na wysokie temperatury, są mało przyjazne turystom.

Gdzie wybrać się w październiku?

Pomysłów na miejsca, które warto odwiedzić jesienią jest sporo, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Poniżej kilka propozycji, które warto rozważyć planując urlop na jesień:

  1. Zjednoczone Emiraty Arabskie będą dobrym wyborem jeżeli marzy nam się trochę luksusu w wakacje. Temperatura jest tam nadal bardzo wysoka, ale dla przeciętnego europejczyka tamtejsze upały latem byłyby pewnie nie do zniesienia. Dubaj oferuje wiele luksusowych hoteli, nawet 7-gwiazdkowych. Do tego, jak na kraj arabski, turyści mogą się tam czuć wyjątkowo bezpiecznie – to kraj o najniższej przestępczości na świecie
  2. Egipt to kierunek praktycznie całoroczny, ale właśnie jesienią mamy tam szanse uciec od panującej już zwykle w kraju szarugi. Jednocześnie panujące tam upały nie będą już tak dotkliwe. Dla osób lubiących zwiedzać, nie bez znaczenia będzie fakt, że muzea nie będą tak zatłoczone.
  3. Polska i Góry Świętokrzyskie – okolice Kielc znane są ze swojego uroku, bogactwa krajobrazowego a także licznych jaskiń. Można wybrać też opcję owianą tajemnicą ścieżkę i podążyć szlakiem czarownic. To w Górach Świętokrzyskich znajdziemy osławione miejsce sabatów, czyli Łysą Górę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts