Jaki rodzaj blatu sprawdzi się w kuchni?

Blat kuchenny jest jednym z najważniejszych elementów kuchennej przestrzeni, gdyż to właśnie na nim kroi się produkty żywnościowe typu warzywa, rozbija się mięso czy też stawia się gorące garnki i kubki z napojami. Blat kuchenny jest więc miejscem roboczym, gdzie przygotowuje się potrawy, ale obecnie pełni także funkcję dekoracyjną.

Funkcjonalny blat kuchenny, czyli jaki?

Funkcjonalny blat kuchenny powinien mieć przynajmniej 60 cm szerokości, a najkorzystniejszym rozwiązaniem jest blat o szerokości 80 cm. Jeśli chodzi o wysokość blatu, to powinna być ona dostosowana do osoby najczęściej z niego korzystającej. Należy pamiętać, aby część blatu służąca za stół nie przekraczała wysokości 75 cm wysokości. Kuchnia która często wykorzystywana jest do samodzielnego przygotowywania posiłków i to dla wieloosobowej rodziny, powinna być wyposażona w solidny blat. W związku z tym warto postawić na wysokiej jakości meble kuchenne.

Szeroki wachlarz wyboru blatów – meble kuchenne Wrocław

  1. Najtańszym rodzajem blatów są blaty laminowane, a do tego można liczyć na obszerną gamę wzorów i kolorów. Blaty te są stosunkowo lekkie, dzięki czemu nie są potrzebne nadmiernie wytrzymałe podpory. Chociaż laminat jest dość odporny, to jednak na skutek rozcięcia czy pęknięcia blat nadaje się do wymiany.

 

  1. Niedrogie i solidne są blaty z betonu są wytrzymałe, a do tego dostępne są najróżniejsze imitacje ich powierzchni. Minusem jest ich waga, przez co konieczne jest zaprojektowanie solidnej podpory.

 

  1. Blaty drewniane są naturalne, trwałe i estetycznie wyglądają. Jednakże drewno wymaga regularnej pielęgnacji, a do tego podatne jest na zniszczenie na skutek stosowania zbyt agresywnych detergentów.

 

  1. Kamienne blaty są bardziej trwałe, ale ich cena jest stosunkowo wysoka. Jeśli jednak priorytetem w kuchni jest solidność, elegancja i klasa, to wato postawić na marmur, granit czy trawertyn. Takie blaty są odporne na działanie wysokiej temperatury, ale mają tendencję do odbarwiania się.

 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts