Na czym polega konturowanie twarzy?

Większość kobiet na co dzień się maluje. Używają podkładu, korektora, szminki czy też cieni. A jednak, perfekcyjny makijaż obejmuje również konturowanie twarzy, o którym to – wbrew pozorom – tylko niewielka grupa pań jest w stanie powiedzieć coś więcej. Na czym zatem polega konturowanie twarzy? I dlatego jest tak ważne?

Używając podkładu czy też korektora osiągnięty zostanie efekt wygładzenia, jak również wyrównania twarzy. Z drugiej jednak strony twarz zostaje niejako spłaszczona, zaś konturowanie ma jej nadać trójwymiarowość oraz uwypuklić atuty i przykryć wszelkie niedoskonałości. Warto przy tym dodać, że konturowanie twarzy odbywa się głównie za pomocą umiejętnego nakładania bronzera, jak i rozświetlacza.

Wybór odpowiednich kosmetyków, zwłaszcza zaś ich konsystencji czy też barwy jest niezwykle istotny. Ponadto, warto pamiętać, że za pomocą właściwie dobranych bronzerów czy też rozświetlaczy można nie tylko wydłużyć twarz, ale również optymalnie ją skrócić czy też uwydatnić kości policzkowe.

Konturowanie jest zależne także od kształtu twarzy. Zasadniczo przyjmuje się, że brązuje się wszelkie wgłębienia, w tym zwłaszcza: linię żuchwy, boki nosa, skronie oraz miejsca bezpośrednio nad kością policzkową. I odwrotnie, rozświetlać powinno się wszystkie uwypuklenia, czyli: miejsca nad kośćmi policzkowymi, ustami czy też łuki brwiowe.

Modelowanie twarzy może odbyć się na dwa sposoby: na mokro oraz na sucho. Pierwsza jest zdecydowanie trudniejsza i zalecana kobietom, które świetnie opanowały techniki i tajniki wykonywania perfekcyjnego makijażu.

Dlaczego? Gdyż wiąże się ona przede wszystkim z używaniem płynnych produktów. Bardzo często konturowanie właśnie w ten sposób można wykonać w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Druga zaś – przy odrobinie samozaparcia – może zostać wykorzystana przez każdą panią w domowym zaciszu. W tym bowiem przypadku używa się po prostu sypki pudrów brązujących i rozświetlaczy. Warto też pamiętać – przy tej właśnie wersji – o dwóch ważnych kwestiach. Pierwsza wiąże się z wyborem bronzera przynajmniej o dwa tony ciemniejszego niż odcień naszej skóry, druga zasada zaś wskazuje, że zawsze wówczas, gdy używa się bronzera, należy również użyć rozświetlacza.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts