Kuchnia w kształcie litery L

Kuchnia w kształcie litery L to bardzo często stosowana zabudowa w polskich domach i mieszkaniach. Nic w tym dziwnego, gdyż takie rozwiązanie doskonale pasuje do każdego rodzaju kuchni – małej, dużej, wąskiej i szerokiej.

Ten typ zabudowy nadaje się zarówno do zamkniętych, jak i otwartych przestrzeni, a także do aneksów kuchennych w pomieszczeniach typu studio. Dobrze zaplanowana zabudowa kuchni w kształcie litery L oraz dobranie odpowiednich mebli i dodatków sprawi, iż pomieszczenie będzie funkcjonalne i wygodne.

Kuchnia w kształcie litery L dobrze sprawdza się w wąskich pomieszczeniach. Przy tego rodzaju zabudowie najczęściej trzeba zdecydować się na meble na wymiar, które można dopasować z maksymalną precyzją. Podstawową zaletą takiej kuchni jest możliwość zorganizowania pracy w sposób ciągły, z praktycznym rozmieszczeniem stref kuchennych.

W tym przypadku należy w jednym narożniku umieścić lodówkę, następnie zlew, powierzchnię roboczą, a potem piekarnik i płytę grzewczą. Dzięki takiemu rozmieszczeniu mebli wszystko, co najbardziej potrzebne w wykonywaniu czynności kuchennych, będzie pod ręką.

Jadalnia w kuchni

Układ kuchni w kształcie litery L pozwala także wygospodarować miejsce na spożywanie posiłków. Jeżeli kuchnia nie jest zbyt wąska, to przy wolnej ścianie można umieścić stół z krzesłami bądź minibar z wysokimi stołkami. Przy małej powierzchni można zdecydować się na precyzyjnie wykonane meble na wymiar, które zostaną dopasowane do konkretnych wymiarów… Takie rozwiązanie nada pomieszczeniu rodzinnego charakteru.

Oświetlenie w kuchni

Planując oświetlenie kuchni należy pamiętać nie tylko o estetycznej aranżacji wnętrza, ale także o jego funkcjonalności.

Warto zastosować trzy rodzaje oświetlenia – ogólne (oświetlające całą powierzchnię), zadaniowe (umieszczone nad blatem) oraz nastrojowe (zamontowane nad stołem). Takie rozmieszczenia światła zapewni pomieszczeniu funkcjonalność, a także przytulność i nastrojowość.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts