Jedziesz do Grecji? – Dowiedz się gdzie musisz pojechać

Chyba wszyscy Europejczycy są świadomi, jak wyjątkowo pięknym krajem jest słoneczna Grecja. Teren ten od wieków był obiektem zazdrości wielu władców. Nie bez powodu. Dziś malowniczo położone wyspy greckie przyciągają turystów z różnych zakątków świata chcących poczuć tamtejszy klimat.

Grecja – piękno Morza Śródziemnego w zasięgu ręki

W jakie miejsca warto się udać i co warto zobaczyć w tym kraju? Nie ma Grecji bez Aten. Mitycznego miasta, które dziś odczuwa skutki kryzysu finansowego, ale Ateny widziały i przetrwały o wiele cięższe czasy. Nazywane są przez niektórych starożytną stolicą kultury europejskiej. To prawdziwa kolebka restauracji, wyszukanych winnic i alternatywnych sztuk pięknych. Mnogość hoteli najwyższej klasy pozwala na zadowalający wybór bazy, z której będzie można zwiedzić to ponadczasowe miejsce. Mnogość muzeów, eksponatów, wydarzeń kulturowych i antycznych ruin nie pozwolą nam przez nawet chwilę nudzić się w tej perełce zachodniej cywilizacji.

Messinia to jedna z rzadziej wymienianych krain w Grecji, zupełnie niezrozumiałe. To mniej uczęszczane turystycznie miejsce ma świetną bazę hotelową i genialnie zorganizowane atrakcje turystyczna. Po odwiedzinach w Messinia, Grecja nie będzie tym samym miejscem. Niemalże namacalnie możemy dotknąć tam historii, odwiedzając pałac legendarnego króla Nestora. Naszą uwagę szybko przykuje krystalicznie czysta woda, biały, drobny niczym pył piasek oraz mniejszy tłok turystyczny i zadbane ogrody oliwne. Messinia szybko zyskuje nowych zwolenników, którzy nie mogą przejść obojętnie obok tych zalet.

Chrysi nazywane są czasem Karaibami Krety. Ta niezamieszkana wysepka znana jest także pod nazwą Gaidouronisi. Kuszące lazurowe wody, plaże pełne czystego piasku i stare drzewa cedrowe skąpane w niekończącym się upale. Chrysi to dosyć popularny cel podróży dla turystów. Jeżeli ktoś przyjechał cieszyć się śródziemnomorską plażą, to musi odwiedzić to miejsce. Wiele miejscowych barów zaspokoi nasze najbardziej wyszukane kulinarne pragnienia.

Grecja to także unikatowa kuchnia

Odpoczywając w słonecznym Chrysi, może pokusimy się na spróbowanie takich rarytasów jak Mousaka, które jest jednym z najbardziej tradycyjnych dań w Grecji. Podobnie jest z Revithia, chociaż zupy nie są tam popularne, to ta jest wyjątkowo pyszna, sycąca i bardzo lekka. Ci, którzy nadal są głodni, mogą skusić się na miejscową jagnięcinę. Pyszne, chrupiące mięso o wyjątkowych walorach smakowych powinno zaspokoić nawet najwybredniejsze podniebienie turysty.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts