Biznes w internecie jest możliwy

W dzisiejszym artykule nie będę pisał o zarabianiu w internecie na różnego rodzaju blogach, stronach internetowych, w programach partnerskich i temu podobnych. Aby zarabiać w ten sposób jakieś przyzwoite i satysfakcjonujące nas pieniądze należy posiadać sporą wiedzę nie tylko na temat opisywany na blogu ale też wiedzę o reklamie czy też pozycjonowaniu. Dzisiejszy wpis będzie o zarabianiu w serwisie Allegro.

Allegro od wielu lat jest w naszym kraju wiodącym graczem na rynku serwisów aukcyjnych. W międzyczasie pojawiło się kilka serwisów znacznie tańszych ale nie tak rozbudowanych i rozreklamowanych jak wspomniany wcześniej portal aukcyjny. Co sprawia że Allegro jest tak popularne? Na pewno nieskomplikowana obsługa, z którą poradzi sobie nawet osoba mało obeznana w internecie. Grupa Allegro wciąż inwestuje w reklamę i nowe technologie usprawniające działanie jej serwisu. Nie dziwne więc że z roku na rok ilość sprzedawców jak i kupujących się zwiększa.

Dosyć już tych pochwał względem Allegro. Czas przejść do konkretów czyli do zarabiania (sprzedaży) w serwisie.

Aby zacząć zarabiać wystarczy że posiadamy jakiś towar lub usługę. Wystawiamy aukcję w interesującej nas cenie i czekamy. Mamy możliwość sprzedaży za stałą cenę (Kup teraz) lub w licytacji. Oczywiście nie jest tak różowo jak się wydaje. W Allegro panuje spora konkurencja niezależnie od branży jaką się zajmiemy. Musimy przygotować się na ciężką walkę gdyż wielu sprzedawców wybiera najgorszy rodzaj konkurencji czyli konkurencję cenową przez co cierpią nie tylko sprzedawcy ale też i kupujący (zazwyczaj niższe marże w konsekwencji przekładają się na gorszą obsługę).

Innym rodzajem konkurencji jest konkurencja jakościowa. Sprzedawcy, którzy decydują się na tego rodzaju politykę działają długofalowo i w dłuższym okresie czasu zdołają osiągnąć sukces. Wiedzą o tym głównie znane firmy, którym nie zależy na szybkim i krótkotrwałym zysku lecz na utrzymaniu jakości oferowanych produktów czy usług na stałym wysokim poziomie.

Wielu sprzedawców decyduje się na tzw. szablony aukcji, które bardzo znacząco podnoszą sprzedaż produktów poprzez lepsze wyeksponowanie zdjęć, treści czy parametrów towaru. Można to porównać do wystawy sklepowej. Ładna, przejrzysta wystawa przyciąga oko oraz pieniądze klienta. Zaniedbana i niezbyt atrakcyjna wręcz odpycha.

Serwis Allegro jest najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie swojej firmy w handel internetowy. Nie wymaga dużych kosztów tak jak sklep internetowy a dodatkowo jest łatwy w obsłudze więc zaoszczędzimy sporo czasu. Oczywiście świetnym dodatkiem jest własny sklep internetowy który w późniejszym czasie może nawet przewyższyć sprzedaż na Allegro. Wszystko zależy od sposobu rozreklamowania sklepu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts