Premiery kinowe lato – jesień 2017 – co warto obejrzeć?

Lato 2017 to czas wielu ciekawych premier filmowych. W repertuarze znajduje się kilka propozycji godnych uwagi. Na co więc najlepiej wybrać się tego lata i które filmy naprawdę warto obejrzeć?

Dunkierka

To doskonały film wojenny, który swoją konwencją różni się zupełnie od wielu znanych filmów o podobnej tematyce. Poświęcony jest historii ewakuacji alianckich żołnierzy otoczonych przez niemiecką armię podczas bitwy II Wojny Światowej. Film w subtelny sposób okazuje emocje. Porusza, bez niepotrzebnego epatowania dramatyzmem czy scenami kręconymi pod publikę. Cała historia ukazana jest z kilku perspektyw i oparta jest na kilku osiach czasowych, które pod koniec filmu spotykają się ze sobą. Nie jest to film lekki i przyjemny, ale zdecydowanie warty zobaczenia ze względu na doskonały sposób ukazania wojny, subtelny, ale emocjonalny przekaz i ciekawą konwencję.

Baby Driver

Tegoroczne premiery kinowe to także propozycje nieco lżejsze. Wśród takich filmów na szczególną uwagę zasługuje Baby Driver. Choć z pozoru może się wydawać, że to typowy film akcji z gangsterami i dużą ilością dynamicznych scen, spośród innych podobnych filmów wyróżnia się montażem. Istotną rolę w filmie odgrywa muzyka. Główny bohater przez cały film słucha piosenek, pod które nagrywane są poszczególne sceny – ludzie poruszają się w rytm muzyki, tak samo jak samochody i nawet dźwięki ulicy komponują się z melodią. Całość jest dokładnie dopracowana, dzięki czemu wywiera ogromne wrażenie, a cały film przypomina niemal rytmiczny teledysk. Jeśli więc ma się ochotę na film akcji przedstawiony w oryginalny sposób, warto obejrzeć Baby Driver.

Volta

Tegoroczne premiery kinowe to oczywiście także polska Volta, wbrew pozorom film bardziej sensacyjno-przygodowy niż komedia. Akcja rozgrywa się na dwóch płaszczyznach czasowych, w które wpleciono retrospekcje z poprzednich wieków. Prócz sensacyjnego wątku i wielkiej intrygi film ukazuje trafną diagnozę polskiego społeczeństwa. Nowy scenariusz Machulskiego stanowi mieszankę sprawdzonych rozwiązań i nowych, nieoczekiwanych wstawek, dzięki czemu Volta niejednemu może przypaść do gustu.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts