Budowa studia muzycznego w zaciszu domowym.

 

Domowe studia muzyczne powinno spełniać wszystkie wymagania odnośnie odpowiednio wygodnego rozmieszczenia sprzętu w zasięgach rąk i uszu artysty. Niezależnie od gatunku muzycznego, jaki będziemy tworzyć podstawową zasadą budowy studia jest jej dobra oprawa akustyczna.
Za monitorami studyjnymi powinny się znajdować maty izolacyjne dla odpowiedniego przepływu dźwięków w pomieszczeniu. Na początku maty powinny się znajdować za głośnikami, w rogach pokoju oraz po bokach ścian w studiu. W ten sposób pewne częstotliwości nie będą uciekać naszym uszom, przez co będziemy mieli lepszy zarys materiału jaki tworzymy.

Następnym krokiem ku budowy studia muzycznego jest wygodne miejsce do pracy – biurko. Najlepiej jak jest na tyle duże, by pomieścić wszystko, co jest nam niezbędne do pracy pozostawiając trochę miejsca, aby nie pracować w ścisku. Przy ścianie biurko może zawierać przygotowane luki np. na kartę dźwiękową, słuchawki, płyty itp., nad którymi stawia się monitor od komputera. Im większy ekran w monitorze tym lepiej, gdyż ma się większa i wygodniejsza przestrzeń do pracy, choć tez musimy uważać by z tym nie przesadzić, gdyż długa praca przy dużym monitorze może popsuć nam wzrok. Oczywistością jest wygodny fotel, aby zrelaksowanym przystąpić do pracy.

Sprzęt studyjny powinien być indywidualnym wyborem każdego z przyszłych producentów muzycznych. Choć takie marki monitorów studyjnych jak KRK oraz Yamaha zdobywają rzeszę wiernych fanów, rozpoczynających dopiero swoją przygodę z pracą w studiu za rozsądną cenę.
Program, którego będziemy używali do tworzenia własnych utworów także powinien być indywidualnym wyborem, gdyż każdy z programów oferuję coś dla każdego. Najbardziej popularnymi są Apple Logic Pro, Ableton Live, FL Studio oraz Cubase. Jest oczywiście wiele przeróżnych programów, które także zasługują na uwagę, więc wybierzcie taki, jaki wam będzie najbardziej pasował.

Po zbudowaniu całego studia muzycznego przystępujemy ochoczo i pełni motywacji do pracy. Choć początki mogą być ciężkie, nie zniechęcajcie się, gdyż tylko ciężką i wytrwałą pracą można osiągnąć sukces.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts