Jak wybrać odpowiednią firmę windykacyjną?

Podczas wyboru firmy windykacyjnej należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Przede wszystkim podstawowym pytanie powinno być to czy dana firma będzie działać zgodnie z obowiązującym obecnie w Polsce prawem. Kolejna kwestią jest zgodność zakresu jej działalności z potrzebami zleceniodawcy. Wiele firm rozwiązuje sprawy bowiem jedynie w sposób polubowny, a niekiedy potrzebna jest przecież egzekucja komornicza. Nie mniej ważne jest doświadczenie i renoma na rynku.

Co wziąć pod uwagę?

Poszukując odpowiedniej firmy windykacyjnej trzeba wybierać pośród tych, które zostały pozytywnie ocenione przez większość swoich klientów. Potwierdzeniem rzetelności jest z pewnością przynależność firmy do stowarzyszeń branżowych itd. W kwestii płatności zazwyczaj jest wybór pomiędzy dwoma opcjami. Niektóre firmy pobierają opłatę wstępną i nie weryfikują swoich klientów tj. przyjmują wszystkie zlecenia. Opłata jest wówczas niższa, ale pobierana bez względy na rezultat. W drugim przypadku płaci się jedynie w przypadku skutecznej windykacji prowizję. Jednak firma windykacyjna wcześniej robi rozeznanie czy jest szansa na wyegzekwowanie długu.

Kaczmarski Inkasso

Jedną z dłużej działających firm windykacyjnych we Wrocławiu jest Kaczmarski Inkasso . Skutecznie funkcjonuje na rynku już od roku 1992 i od tego czasu nieprzerwanie zajmuje się kompleksową obsługą wierzytelności. Jest partnerem Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej SA. Przemawia za nią także nagroda Gazety Finansowej  z roku 2012 – „Turbiny Polskiej Gospodarki”, którą otrzymała w kategorii Najlepsze produkty dla MSP z segmentu Windykacja. Kaczmarski Inkasso działa kompleksowo i skutecznie, o czym świadczy duże grono zadowolonych klientów. Dłużników może wpisać do rejestru dłużników, co podwyższa jeszcze bardziej skuteczność ich działań.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts