Jak odzyskać opłatę likwidacyjną z polisolokaty?

Osoby posiadające oszczędności bardzo chętnie inwestują je w różnego rodzaju produkty bankowe, które w zależności od ich rodzaju i wniesionego wkładu własnego są mniej lub bardziej opłacalne. Kilka lat temu bardzo popularne wśród klientów polskich banków były polisolokaty, które w zamierzeniu miały przynieść krocie, a okazały się jednym z najbardziej niedochodowych przedsięwzięć dekady.

Czym jest polisolokata?

Polisolokata to nic innego jak tylko długofalowy produkt inwestycyjny, oferowany banki lub doradców finansowych powiązanych z bankami. W chwili ich największej popularności nosiły nazwę indywidualnej lub też grupowej umowy ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Z powodzeniem reklamowano je jako rewelacyjną inwestycję na lepszą przyszłość oraz jedną z możliwości uniknięcia popularnego w tamtym okresie tzw. podatku Belki. Obecnie polisolokaty przynoszą w zasadzie znikomą korzyść, a czasami wręcz bardzo duże straty.

Istota problemu

Tak naprawdę od początku było wiadome, że polisolokaty to produkty toksyczne, a ich szeroko rozpowszechniona dystrybucja napędzana była olbrzymimi prowizjami i co więcej posiadała znamiona praktyk nagannych pod względem etycznym, a także prawnym.

Polisolokaty sprzedawane były jako produkt bezpieczny, a w rzeczywistości były one obarczone bardzo dużym ryzykiem inwestycyjnym, o czym doradcy w ogóle nie informowali swoich klientów.

Jak odzyskać swoje pieniądze?

Rezygnacja z polisolokaty obarczona jest opłatami likwidacyjnymi, a także wieloma innym bardzo wysokimi kosztami. Na szczęście jest sposób na to, aby odzyskać bezprawnie pobrane opłaty likwidacyjne. Wystarczy skorzystać z usług profesjonalnej firmy i złożyć w sądzie pozew przeciwko tego typu praktykom. Jak pokazują ostatnie wyroki orzecznictwo sądowe jest w tym przypadku całkowicie po stronie oszukanych klientów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts