Śnieżnobiały uśmiech na co dzień? Sprawdź, jak to osiągnąć

Kto z nas nie marzy o śnieżnobiałym uśmiechu? Zęby są naszą wizytówką, a często to właśnie one odgrywają największą, wizerunkową rolę w naszym życiu zawodowym i prywatnym. Zdrowe i pozbawione przebarwień zęby dodają również pewności siebie i wpływają na nasze samopoczucie, warto więc zrobić wszystko, aby olśniewały swoim blaskiem. 

Odpowiednia dieta

Aby wyeliminować przebarwienia na zębach, warto wyeliminować picie czarnej kawy oraz herbaty, a także zminimalizować lub całkowicie wykluczyć palenie papierosów. Warto również ograniczyć spożycie cukrów, które powodują powstawanie kwasów, a te z kolei uszkadzają szkliwo zęba. Co ciekawe, spożywanie truskawek może korzystnie wpływać na wygląd zębów, gdyż mają one właściwości wybielające, z kolei chrupanie marchewki pozwala wyczyścić przestrzenie międzyzębowe, likwidując również płytkę nazębną.

Pasty wybielające

Najpopularniejszym sposobem na wybielenie zębów, a właściwie przywrócenie im naturalnego koloru, jest stosowanie past wybielających. Takie pasty, dzięki aktywności specjalnych enzymów oaz granulek pomagających odseparować płytkę nazębną od szkliwa, pozwalają wybielić zęby nawet o dwa tony. Warto jednak pamiętać, że past wybielających nie powinno się stosować dłużej niż przez dwa miesiące, gdyż mogą uszkodzić szkliwo. 

Żele wybielające

Tego rodzaju preparaty opierają swoje działanie na nadtlenku wodoru, który ma właściwości utleniające. Zwykle wprowadza się taki żel do specjalnej nakładki, którą następnie nakłada się na zęby i utrzymuje na nich przez określony czas. Regularne stosowanie takiego żelu przez około 3 tygodnie pozwoli uzyskać zęby bielsze o 2-4 tony. Niektóre żele można również nanieść na zęby za pomocą pędzelka, bez konieczności używania nakładki.

Wybielanie lampami

Zabieg wybielania zębów lampami w gabinecie dentystycznym to skuteczny sposób na uzyskanie snieżnobiałego odcienia uzębienia. Metoda ta wykorzystuje działanie związków chemicznych takich jak nadtlenek wodoru oraz mocznika, który aktywuje się pod wpływem promieniowania lampy. Dzięki temu można uzyskać efekt wybielenia nawet o 14 tonów. Zabieg ten nie należy jednak do najtańszych. W przeciwieństwie bowiem do past i żeli, które kupimy już w cenie od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, wybielanie za pomocą lamp to koszt rzędu 1000-1500zł.

Wybielanie przez maskowanie

Kolejnym sposobem na uzyskanie śnieżnobiałego uśmiechu jest tzw. maskowanie. Polega ono na stosowaniu specjalnych licówek na zęby, czyli, mówiąc prościej, nakładek przyklejanych na przednią część zęba. Następnie całość jest polerowana i wyrównywana tak, aby licówka była idealnie dopasowana do zęba. Zabieg ten polecany jest osobom, które nie są w stanie uzyskać zadowalających efektów wybielania pozostałymi metodami z uwagi na genetyczne uwarunkowania lub trwałe uszkodzenia, które sprawiają, że środki chemiczne nie będą w stanie równomiernie wybielić zębów do wymarzonego odcienia. Jest to jednak jeden z najdroższych zabiegów, gdyż koszt maskowania jednego zęba waha się od 300 do 1.200zł, w zależności od tego, jaki rodzaj materiału zostanie zastosowany. 

Śnieżnobiały uśmiech jest pożądany wśród osób medialnych, ale również w środowiskach biznesowych, gdzie wygląd odgrywa dużą rolę. Jeśli więc nasz obecny uśmiech nas nie zadowala lub, co gorsze, wpędza w kompleksy, warto zainwestować w zabieg wybielania zębów, nawet, jeśli do jego sfinansowania będzie potrzebna pożyczka online.

Wybór metody wybielania to już kwestia indywidualna i każda z nich warto skonsultować z dentystą, aby uniknąć ewentualnych negatywnych skutków niewłaściwej decyzji. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Recent Posts