Pomysły na prezenty świąteczne dla 5 latka

Święta coraz bliżej, a wiele osób wciąż nie ma pomysłu na prezent dla dziecka pod choinkę. 5-letni maluch wykazuje już bowiem pewne zainteresowania, potrafi określić, jaki rodzaj zabaw mu się podoba, a jaki zwyczajnie nudzi.  Oto kilka pomysłów na prezent dla 5-latka, które z powodzeniem możesz wykorzystać szukając inspiracji na prezent dla swojego malucha.

Dla małego majsterkowicza

Jeśli dziecko wykazuje zainteresowania związane z budowaniem, konstruowaniem, naprawianiem różnego rodzaju przedmiotów, zestaw małego majsterkowicza będzie idealnym prezentem. Może on się składać  zabawkowych narzędzi, stolika warsztatowego czy innych przyborów umożliwiających zabawę w majsterkowanie.

Dla miłośnika nauki

Maluch uwielbiający  poznawać świat, ucieszy się z mikroskopu i zestawu próbek, które będzie mógł badać i obserwować w dużym powiększeniu, poznając ich budowę. Pod mikroskopem można oglądać praktycznie wszystko: ludzki włos, odcisk palca, strukturę cebuli czy listek.  Prezent dla 5-latka w postaci mikroskopu na pewno wprawi malucha w prawdziwy zachwyt.

Rozwijamy zdolności plastyczne

W sklepach możemy znaleźć mnóstwo zabawek dedykowanych maluchom, które uwielbiają wszelkiego rodzaje zabawy plastyczne. Mogą to być zestawy farb lub kredek do malowania, gotowe szablony do kolorowania, czy wycinanki. Taki prezent nie tylko wprawi w zachwyt malucha, ale również zapewni mu świetną rozrywkę w deszczowe dni, gdy zabawa na świeżym powietrzu nie będzie możliwa. 

Gry planszowe

Kto z nas nie kocha planszówek? Dzieci uwielbiają je w szczególności. Obecnie w sklepach możemy znaleźć wiele rodzajów gier planszowych, od takich, które mają funkcję edukacyjną, przez gry na refleks, logiczne myślenie czy zręczność.Z pewnością każdy znajdzie coś, co będzie odpowiadało 5-latkowi. Do popularnych planszówek polecanych dla dzieci w tym wieku można zaliczyć La Cucaracha, Słówka, Quiz Zoologiczny czy Zaczarowany Świat Trolli.

Klocki

To doskonała zabawa zarówno dla 5-letniej dziewczynki, jak i chłopca.  Jeśli twoje dziecko wykazuje zainteresowania konstrukcyjne, klocki z pewnością będą trafionym prezentem. Zestaw klocków pozwala tworzyć zaawansowane budowle, a także różnego rodzaju pojazdy jeżdżące czy latające.

Zestawy eksperymentów dla dzieci

To idealny pomysł na prezent dla dzieci, które lubią poznawać prawa fizyki rządzące naszym światem. W sklepach z zabawkami dla dzieci można również zestawy młodego magika, eksperymenty elektroniczne i wiele innych. 

Puzzle

To bardzo angażująca i zajmująca zabawa, w którą możemy bawić się razem z naszym dzieckiem. Maluchy będą wniebowzięte otrzymując taki prezent. Dla 5-latków sprawdzą się puzzle przedstawiające postaci z bajki lub proste obrazki, które będą one w stanie samodzielnie ułożyć. Jeśli wybierzemy zbyt trudny wzór lub zbyt wiele elementów, maluch może się zniechęcić, gdy po długim czasie nie będzie w stanie ułożyć fragmentu układanki.

Wybór prezentu bożonarodzeniowego dla 5-latka nie jest prostym zadaniem. Zanim zdecydujemy się na konkretny pomysł, zastanówmy się, co dziecko lubi, jakie zabawy sprawiają mu przyjemność i na tej podstawie wybierzmy upominek, który spełni jego oczekiwania gwarantując radość i  świetną zabawę. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts