Organizujemy urodziny dla 5-latka w ogrodzie

Coraz częściej decydujemy się na to, aby dla naszej pociechy zorganizować większe przyjęcie urodzinowe, na które będzie można zaprosić także kolegów i koleżanki dziecka. Niestety, przyjęcie na wiele osób może oznaczać też duże koszty. Jak ich uniknąć?

Przyjęcie urodzinowe- w jaki sposób udekorować ogród?

Ma być kolorowo i wesoło, ale to wcale nie oznacza, że od razu musimy kupować drogie dekoracje. Większość z nich z powodzeniem będziemy w stanie wykonać samodzielnie, dodatkowo przy tym oszczędzając. Z pewnością bardzo dobrze będą się prezentować różnokolorowe kule i pompony, które szybko i tanio można wykonać z rolek przezroczystego tiulu. Taka dekoracje doda każdej przestrzeni bajkowego klimatu. Jeśli mamy w domu różnego rodzaju łańcuchy ledowe lub lampiony czy latarenki, ich wyniesienie na zewnątrz na przyjęcie również pozwoli stworzyć przytulny klimat. Obowiązkową ozdobą, bez której urodziny w ogrodzie nie mogą się odbyć, są oczywiście balony, których możemy nadmuchać naprawdę sporo. Dodatkowo, zawsze możemy razem z dzieckiem pokusić się o przygotowanie różnych ozdób i dekoracji z kolorowego papieru, lub bibuły. Takie przygotowania z pewnością sprawią maluchowi dużą przyjemność, gdyż będzie czuł, że sam ma wkład w organizację jakże ważnego swojego przyjęcia.

Co przygotować do jedzenia?

Jeśli przyjęcie jest organizowane porą letnią, kiedy mamy do dyspozycji wiele owoców sezonowych, warto je wykorzystać i na ich bazie przygotować menu dla gości. Owoce są zdrowe, zawierają witaminy, więc idealnie pasują do przyjęcia dla dzieci. Tort możemy spróbować wykonać samodzielnie przekładając biszkopty masą owocowej frużeliny. Jest to proste i najmniej czasochłonne rozwiązanie, które jednocześnie pozwoli nam zaoszczędzić na kupowaniu tortu w cukierni. Dodatkowo, dzieci bardzo lubią także galaretki, które podane w różnych wersjach kolorystycznych i z wykorzystaniem owoców będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Natomiast na upalne dni możemy się zdecydować na przygotowanie lodów- nawet te śmietankowe będą czymś niezwykłym, jeśli tylko wykonamy je samodzielnie.

Zobacz także: pomysłowe zabawy urodzinowe dla dzieci

Zabawy urodzinowe- jakie zaproponować dzieciom?

Jedną z popularniejszych zabaw na świeżym powietrzu, która będzie odpowiednia dla większej grupy osób jest zabawa w chowanego. Im większy ogród i im więcej ma różnych zakamarków, tym lepsza zabawa. Ciekawą zabawą są także kalambury, które potrafią wciągnąć i spokojnie zająć sporo czasu w ramach każdego kinderbalu. Sprawdzi się też dobrze wszystkim zabawa w „ciepło – zimno”, a także zabawa w zgadywanie i rozwiązywanie różnych zagadek. Wystarczy, że jedno dziecko napisze na kartce nazwę jakiegoś zwierzęcia i przyklei drugiemu na czole, a to będzie miało za zadanie, poprzez zadawanie pytań, odgadnięcie, jakim jest zwierzęciem. Najlepiej od razu zaproponować dzieciom jedną z zabaw nie dając im na początku wolnej ręki, gdyż mogą zacząć się nudzić. To wszystko z pewnością pomoże nam w organizacji udanego przyjęcia w ogrodzie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Recent Posts